Trwa ładowanie...
d1uy01b

Polacy nie sprzątają po swoich psach - dlaczego?

Aż 96% mieszkańców Polski uważa, że właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach lub robią to zbyt rzadko. Z tą opinią zgadzają się także sami właściciele - wynika z badań zrealizowanych przez Millwad Brown SMG/KRC.

d1uy01b
d1uy01b

Polacy są dość zgodni w przekonaniu, że właściciele psów w ogóle nie sprzątają po swoich pupilach (38%), albo że robią to rzadko lub bardzo rzadko (58%). Tylko trzech respondentów na 100 jest przekonanych o tym, że kupy są sprzątane: zawsze - 1%, a raczej często - 2%.

Niemal powszechne przekonanie o niesprzątaniu psich kup Polacy podzielają niezależnie od tego czy są właścicielami psów (93%), czy też nie są - (96%).

Zróżnicowane są natomiast przekonania co do przyczyn niesprzątania. Najwięcej respondentów (57%) twierdzi, że właściciele psów nie rozumieją, że psie odchody mogą komuś przeszkadzać. Prawie połowa (49%) uważa, że brzydzą się sprzątania lub wstydzą się tego. Równie duża grupa respondentów (47%) uważa, że powodem jest to, że nie są egzekwowane kary za niesprzątanie po psie.

O winie otoczenia, przechodniów i sąsiadów, którzy nie zwracają uwagi właścicielom, przekonanych jest 31% respondentów. Prawie tyle samo (30%) twierdzi, że jest za mało odpowiednich pojemników na psie odchody (18%) lub za mało torebek rozdawanych jest przez władze gminne (12%).

d1uy01b

Co dziesiąty respondent (11%) nie widzi potrzeby, żeby sprzątać po psach. Dla 7% respondentów psy załatwiają się na trawnikach, więc nie ma potrzeby, aby sprzątać, a dla 4% psie odchody nie stanowią tak dużego problemu, jak to jest przedstawiane w mediach.

Badanie Milward Brown SMG/KRC zrealizował w dniach 17-22 lutego br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej liczącej 627 osób próbie mieszkańców miast w wieku ponad 15 lat metoda wywiadów bezpośrednich w domach respondentów.

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj