Trwa ładowanie...

Polacy na emigracji zabijają się z samotności

Gwałtownie rośnie liczba samobójstw Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Tylko w ubiegłym roku aż 63 emigrantów targnęło się na swoje życie. Psycholodzy nie mają wątpliwości: przyczyną tak desperackiego kroku jest najczęściej samotność, brak pieniędzy i wstyd przed przyznaniem się do porażki w obcym kraju - pisze "Dziennik".

Polacy na emigracji zabijają się z samotnościŹródło: Jupiterimages
d4mypdb
d4mypdb

Kiedy w maju zeszłego roku otwarto w Manchesterze polski konsulat, wicekonsul Szymon Białek przekonał się zaraz, że to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi będzie miał do czynienia. - Tym, co mnie najbardziej zaskoczyło, była ogromna liczba samobójstw. Już pierwsza sprawa, którą się zajmowaliśmy, była wstrząsająca. Najpierw samobójstwo popełniła matka, a zaraz potem powiesił się również ojciec. Zostawili dwójkę dzieci - opowiada.

Jak twierdzi wicekonsul Białek, w północnej Anglii i Walii przynajmniej raz w miesiącu któryś z polskich emigrantów popełnia samobójstwo. Na tym terenie samobójstwa stanowią aż 32,5% wszystkich zgonów wśród Polaków. W mniej uprzemysłowionej południowej Anglii samobójstwa polskich emigrantów stanowią kilkanaście procent wszystkich przypadków śmiertelnych, jednak ta liczba jednak stale rośnie

Skąd taka plaga samobójstw? - Życie na emigracji nie jest łatwe, a gdy pojawiają się kłopoty finansowe i trudności z dostosowaniem się do tutejszych warunków, coś w człowieku pęka. I wybiera rozwiązanie najgorsze z możliwych - mówi wicekonsul. Często przyczyną dramatycznej decyzji może być samotność wspomagana przez klasyczny angielski spleen spowodowany przez wiecznie szarą i deszczową pogodę na Wyspach - konkluduje "Dziennik".

d4mypdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mypdb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj