Trwa ładowanie...
polityka
18-12-2016 16:59

Polacy mają problemy z dostępem do kanałów TVP? Pawłowicz pisze o "hybrydowym zamachu stanu"

Telewizja Polska informuje, że mieszkańcy z różnych części kraju korzystający z naziemnej telewizji nie mają dostępu do kanałów TVP. O sprawie poinformowała na Twitterze Marzena Paczuska szefowa "Wiadomości". Do tematu w swoim stylu odniosła się na FB posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która pyta czy firma nadająca sygnał "bierze udział w hybrydowym zamachu stanu?". Firma Emitel tłumaczy, że wystąpiła awaria, ale została ona już usunięta. Prezes TVP Jacek Kurski ma zamiar zawiadomić ABW.

Polacy mają problemy z dostępem do kanałów TVP? Pawłowicz pisze o "hybrydowym zamachu stanu"Źródło: Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
d2nd66z
d2nd66z

Według Paczuskiej widzowie ze wspomnianych województw mają zablokowany dostęp do kanałów: TVP1, TVP2 i TVP Info. Problemy występuję od sobotniego wieczora.

TVP Info poinformowała, że problem dotyczy również mieszkańców z województw: Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Świętokrzystkiego, Lubelskiego, Pomorskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego, Opolskiego i Śląskiego.

d2nd66z

Informację w swoim stylu skomentowała na swoim profilu na Facebooku Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS ma swoje podejrzenia na temat problemów z sygnałem i postanowiła się nimi podzielić z internautami.

Posłanka o zablokowanie sygnału oskarża amerykańską firmę Emitel i zastanawia się, czy w ten sposób bierze ona udział "w hybrydowym ZAMACHU STANU w Polsce?". Pawłowicz proponuje, aby Emitel jak najszybciej zastąpić polską firmą.

Do problemów z sygnałem telewizyjnym odniosła się właśnie firma Emitel, która wydała w tej sprawie komunikat. Czytamy w nim, że "w dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji". Awaria została usunięta i wszystkie systemy nadawcze pracują normalnie.

Według prezesa TVP Jacka Kurskiego sprawa jest "dziwna i niezrozumiała". - Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - stwierdził w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

W związku z tym, że część widzów nie obejrzała sobotniego orędzia premier Beaty Szydło, TVP zdecydowała o jego powtórnej emisji w niedzielę tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

Oprac. Michał Fabisiak

d2nd66z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nd66z
Więcej tematów