Trwa ładowanie...
d45e94j
polityka

Polacy mają problemy z dostępem do kanałów TVP? Pawłowicz pisze o "hybrydowym zamachu stanu"

Telewizja Polska informuje, że mieszkańcy z różnych części kraju korzystający z naziemnej telewizji nie mają dostępu do kanałów TVP. O sprawie poinformowała na Twitterze Marzena Paczuska szefowa "Wiadomości". Do tematu w swoim stylu odniosła się na FB posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która pyta czy firma nadająca sygnał "bierze udział w hybrydowym zamachu stanu?". Firma Emitel tłumaczy, że wystąpiła awaria, ale została ona już usunięta. Prezes TVP Jacek Kurski ma zamiar zawiadomić ABW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz (Franciszek Mazur/Agencja Gazeta)
d45e94j

Według Paczuskiej widzowie ze wspomnianych województw mają zablokowany dostęp do kanałów: TVP1, TVP2 i TVP Info. Problemy występuję od sobotniego wieczora.

TVP Info poinformowała, że problem dotyczy również mieszkańców z województw: Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Świętokrzystkiego, Lubelskiego, Pomorskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego, Opolskiego i Śląskiego.

d45e94j

Informację w swoim stylu skomentowała na swoim profilu na Facebooku Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS ma swoje podejrzenia na temat problemów z sygnałem i postanowiła się nimi podzielić z internautami.

Posłanka o zablokowanie sygnału oskarża amerykańską firmę Emitel i zastanawia się, czy w ten sposób bierze ona udział "w hybrydowym ZAMACHU STANU w Polsce?". Pawłowicz proponuje, aby Emitel jak najszybciej zastąpić polską firmą.

Do problemów z sygnałem telewizyjnym odniosła się właśnie firma Emitel, która wydała w tej sprawie komunikat. Czytamy w nim, że "w dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji". Awaria została usunięta i wszystkie systemy nadawcze pracują normalnie.

Według prezesa TVP Jacka Kurskiego sprawa jest "dziwna i niezrozumiała". - Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - stwierdził w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

W związku z tym, że część widzów nie obejrzała sobotniego orędzia premier Beaty Szydło, TVP zdecydowała o jego powtórnej emisji w niedzielę tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

Oprac. Michał Fabisiak

d45e94j

Podziel się opinią

Share

d45e94j

d45e94j
Więcej tematów