Trwa ładowanie...

Polacy głosują portfelami. PO ma się czym chwalić

Wszystkie partie polityczne są zobowiązane do raportowania wpłat od swoich sympatyków. Wiemy, ile datków wpłynęło na konto poszczególnych ugrupowań. Wnioski? Platforma ma najhojniejszych darczyńców.

Polacy głosują portfelami. Na koncie PO 5 mln. Ile wpłat na PiS?Polacy głosują portfelami. Na koncie PO 5 mln. Ile wpłat na PiS?Źródło: PAP, fot: Tomasz Golla
d46wwi7
d46wwi7

Już za kilka miesięcy w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. W sondażach prym wciąż wiedzie Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli jednak o wynikach miałby zdecydować bilans wpłat na rzecz poszczególnych partii politycznych, zwycięzcą zdecydowanie zostałaby Platforma Obywatelska.

"Fakt" zweryfikował, ile darczyńcy przekazują na rzecz poszczególnych ugrupowań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pucz Prigożyna zebrał ofiary. Nagranie to dowód

Obowiązek raportowania wpłat od sympatyków dotyczy kwot powyżej 10 tys. zł. Z oficjalnego rejestru Platformy Obywatelskiej wynika, że dotychczas na rzecz partii przekazano łącznie ponad 1,2 mln złotych.

d46wwi7

W rankingu na drugim miejscu uplasowało się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. PiS zasilono dotychczas kwotą ponad 400 tys. złotych.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła partia Szymona Hołowni. Na konto Polski 2050 wpłynęło blisko 340 tys. złotych.

Hojni sympatycy PO. Podali dane

W rozmowie z dziennikiem poseł PO Jan Grabiec wyjawił jednak, że jego ugrupowanie w większości otrzymuje wpłaty indywidualne w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Takie datki nie są uwzględniane w oficjalnym sprawozdaniu ugrupowania. Wliczając te wpłaty, Platformie udało się uzbierać łącznie 5,4 mln złotych - przekazał.

PiS nie ujawniło dotychczas, ile pieniędzy trafiło na konto ugrupowania po podliczeniu mniejszych wpłat.

d46wwi7

Czytaj także:

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46wwi7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46wwi7
Więcej tematów