Trwa ładowanie...

Polacy coraz lepiej oceniają prezydenta Andrzeja Dudę. Nowy sondaż

Coraz więcej Polaków pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Swoje zadowolenie wyraziło 56 proc. pytanych osób - wynika z kwietniowego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Badani odnieśli się również do pracy Sejmu i Senatu.

Share
Polacy coraz lepiej oceniają prezydenta Andrzeja Dudę. Nowy sondażŹródło: East News
d4g14nx

Według 35 proc. badanych Duda nie sprawdza się na stanowisku prezydenta. To o 3 pkt proc. mniej niż w marcu. Zdania w sprawie nie miało natomiast 9 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt proc.).

Ocenie poddana została tez praca Sejmu i Senatu. Opinie Polaków dot. dwóch izb nie zmieniły się znacznie. Przeważają jednak oceny negatywne. 64 proc. pytanych uważa, że posłowie nie pracują prawidłowo. Innego zdania jest 24 proc. ankietowanych (wzrost o 3 pkt proc.). Działaność Senatu negatywnie ocenia natomiast 50 proc. Polaków, pozytywnie - 26 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

d4g14nx

Zarówno w przypadku Sejmu, jak i Senatu można zaobserwować spadek ocen negatywnych od marca o 1 pkt proc.

12 proc. ankietowanych nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, czy Sejm pracuje prawidłowo (spadek o 2 pkt proc.). 24 proc. badanych nie ma z kolei jednoznacznej opinii na temat pracy Senatu (spadek o 1 pkt proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 30 marca-6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d4g14nx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g14nx
Więcej tematów