Trwa ładowanie...
d3bspya

Pokazali funkcjonariuszom straży granicznej banknoty z gier planszowych

Obywatele Ukrainy próbując przekroczyć przejście graniczne w Korczowej pokazało funkcjonariuszom polskiej straży granicznej banknoty z gier planszowych. Pieniądze miały być gwarancją finansową na pobyt w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokazali funkcjonariuszom straży granicznej banknoty z gier planszowych
Pokazali funkcjonariuszom straży granicznej banknoty z gier planszowych (iStock.com)
d3bspya

W nocy z 3 na 4 października, na przejściu granicznym w Korczowej do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski, stawili się obywatele Ukrainy: 22-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Funkcjonariusze straży granicznej w trakcie kontroli paszportowej poprosili ich o okazanie środków finansowych na pobyt w Polsce. Para pokazała banknoty do gier planszowych - pięć banknotów przypominających 100 dolarów oraz cztery przypominające 50 dolarów. Obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy.

Chcąc wjechać na teren Polski pokazali straży granicznej banknoty z gier planszowej

Obywatele Ukrainy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Oboje musieli wrócić do ojczyzny, a atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych.

Aby wjechać na terytorium państw Schengen obywatele krajów spoza strefy muszę posiadać ważny dokument podróży oraz – jeśli jest wymagana – wizę. Należy również uzasadnić cel podróży, warunki planowanego pobytu i posiadać wystarczające środki na utrzymanie i powrót do kraju.

d3bspya

Podziel się opinią

Share

d3bspya

d3bspya
Więcej tematów