Trwa ładowanie...

"Nie bałeś się". Pokazali ciało Nawalnego

- Nie bałeś się i my się nie boimy - krzyczą żałobnicy zgromadzeni przed cerkwią, w której rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Aleksieja Nawalnego. Jego współpracownicy opublikowali zdjęcie ze środka świątyni. Widać na nim ciało zmarłego opozycjonisty.

Pokazali ciało Nawalnego. "Nie bałeś się i my się nie boimy"Pokazali ciało Nawalnego. "Nie bałeś się i my się nie boimy"Źródło: TG
d18xmoe
d18xmoe

Ceremonia pogrzebowa Aleksieja Nawalnego trwała kilkanaście minut. W świątyni pojawili się m.in. współpracownicy opozycjonisty, prawnicy czy rodzice Aleksieja Nawalnego.

Dziennikarze kanału SOTA podają, że do budynku cerkwi wpuszczane są po 2-4 osoby. "Pokrywa trumny znajduje się przy wejściu do świątyni" – podano.

Współpracownicy Nawalnego opublikowali zdjęcie trumny z ciałem opozycjonisty.

Nabożeństwo trwało kilkanaście minut. Trumna z ciałem Nawalnego została przeniesiona na pobliski cmentarz. W trakcie ceremonii zgromadzony wokół świątyni tłum skandował hasła: "Nawalny", "Nie poddawaj się" i "Nie zapomnimy".

W sieci pojawiło się także nagranie pogrążonej w żałobie matki Aleksieja. Ludmiła Nawalna pożegnała się z synem.

Okrzyki rozległy się także w momencie wynoszenia trumny z cerkwi.

Tłumy zebrane przed cerkwią oddają cześć Aleksiejowi Nawalnemu. Skandują hasła: "Miłość jest silniejsza od strachu" i "Nie dla wojny".

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że "Kreml nie może oceniać Nawalnego jako figury politycznej", a ci, "którzy wezmą udział w nielegalnych wiecach w dniu pogrzebu Nawalnego, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności prawnej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18xmoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d18xmoe
Więcej tematów