Trwa ładowanie...
d2e8x2j

Pokażą, jak to było, gdy do Poznania przybyła księżna Dobrawa

W sobotę na Ostrowie Tumskim odbędzie się plenerowe widowisko historyczne odtwarzające przybycie do Poznania Dobrawy i jej ślubu z Mieszkiem I. Oprócz widowiska przez cały weekend odbywać się będą pokazy walk rycerskich, jarmark średniowieczny i inne atrakcje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokażą, jak to było, gdy do Poznania przybyła księżna Dobrawa
(Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA)
d2e8x2j

Za rok cała Polska będzie świętować 1050. rocznicę Chrztu Polski, ale Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA chce już teraz przypomnieć o wydarzeniach z 965 r. Ze źródeł historycznych wynika, że to właśnie wtedy do Poznania przybyła księżna Dobrawa, aby poślubić polskiego władcę Mieszka I.

Inscenizacja pod nazwą „Księżna Dobrawa – Matka Chrzestna Polski” rozpocznie się w sobotę, 23 maja o godz. 15.00 od przybycia księżnej wraz z czeskim orszakiem i powitania ich przez Mieszka na placu przed katedrą. Później para książęca przejdzie na scenę znajdującą się na tyłach katedry od strony Śródki.

Na miejscu będą odbywać się prezentacje wojów, po której wszyscy przejdą mostem Jordana na Śródkę, gdzie rozpocznie się utrzymany w stylistyce średniowiecznej Targ Śródecki.

d2e8x2j

- Tak jak w średniowieczu będą na nim kupcy z różnych stron świata. Będzie można zobaczyć przy pracy kowala, przymierzyć średniowieczne stroje albo nauczyć się lepienia garnków – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Arleta Kolasińska z Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej PUENTA. – Będzie cały blok animacji dla dzieci, m.in. teatr, w którym dzieci usłyszą opowieści o dawnych czasach – dodaje.

W sobotę właściwie przez cały dzień warto zajrzeć na Śródkę, bo będą się tu odbywać różnego rodzaju pokazy walk wojów i rycerzy, koncerty i pokazy teatru ognia. Z kolei wieczorem zaplanowano seanse filmów historycznych. Całość potrwa do ok. godz. 22.00.

Targ Śródecki będzie odbywał się także w niedzielę w godz. 11.30 – 15.00.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2e8x2j

Podziel się opinią

Share
d2e8x2j
d2e8x2j
Więcej tematów