Trwa ładowanie...
d3m6shk

Pokaz siły USA. Pentagon wysłał bombowce strategiczne

Amerykańskie bombowce strategiczne B-1B oraz myśliwce F-35 przeleciały nad terytorium Korei Południowej. Miał być to pokaz siły po próbie rakiety balistycznej przeprowadzonej przez reżim Kim Dzong Una.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bombowce brały wcześniej udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych Korei Południowej i USA.
Bombowce brały wcześniej udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych Korei Południowej i USA. (Domena publiczna, Fot: public domain)
d3m6shk

Dwa bombowce B-1B i dwa myśliwce F-35 uczestniczyły w szkoleniu z południowokoreańskimi myśliwcami F-15. Według południowokoreańskiej agencji Yonhap, w ćwiczeniach wzięły również udział cztery niewykrywalne amerykańskie myśliwce F-35B.

Agencja AP pisze o demonstracji siły ze strony USA w związku z ostatnią próbą rakietową Korei Północnej. Według agencji Reutera rakieta Hwasong-12, której próbę przeprowadziła w wtorek Korea Płn., była prawdopodobnie pociskiem balistycznym pośredniego zasięgu.

Zobacz też: Korea Północna wystrzeliła rakiete w stronę Japonii

d3m6shk

Rakieta przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą, Hokkaido, po czym rozpadła się na trzy części i wpadła do Oceanu Spokojnego.

Był to ten sam typ pocisku balistycznego, który - jak podawała północnokoreańska agencja prasowa KCNA - pomyślnie przetestowano w maju i który może być użyty do odpalenia w kierunku amerykańskiej wyspy Guam. Po dokonaniu próby władze w Pjongjangu oświadczyły, że jest to "istotny wstęp do powstrzymania Guam", gdzie znajdują się bazy wojskowe USA, które reżim Kim Dzong Una uważa za zagrożenie.

PAP

W Korei Południowej stacjonuje obecnie ponad 28 tys. amerykańskich żołnierzy. Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający w latach 1950-1953 konflikt zbrojny zakończył się tylko rozejmem.

d3m6shk

Podziel się opinią

Share

d3m6shk

d3m6shk
Więcej tematów