Trwa ładowanie...
d16y9af
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pogrzeb Rakowskiego we wtorek na Powązkach

18 listopada o godzinie 13.00 na Cmentarzu Wojskowym na
warszawskich Powązkach odbędzie się pogrzeb byłego premiera i ostatniego I
sekretarza PZPR Mieczysława Rakowskiego - poinformował rzecznik prasowy SLD Tomasz Kalita. Rakowski, historyk, dziennikarz i polityk, zmarł w sobotę w wieku
81 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogrzeb Rakowskiego we wtorek na Powązkach
(PAP)
d16y9af

Rakowski na szczyty władzy wspiął się w latach 80. Był kolejno wicepremierem, wicemarszałkiem Sejmu, ostatnim premierem PRL i ostatnim I sekretarzem KC PZPR. W latach 1958 -1982 związany z tygodnikiem "Polityka" najpierw jako zastępca, a później redaktor naczelny tego pisma.

Do historii przeszły jego słowa wypowiedziane w nocy z 28 na 29 stycznia 1990 roku: "sztandary wyprowadzić", którymi Rakowski zakończył XI Zjazd i działalność kilkumilionowej PZPR.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d16y9af

d16y9af
d16y9af
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów