Trwa ładowanie...

Pogrzeb Pawła Adamowicza w sobotę. W środę szczegóły uroczystości

Pogrzeb byłego prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę. W środę przed południem poznamy szczegóły uroczystości - zapowiedziała rzeczniczka zmarłego Pawła Adamowicza, Magdalena Skorupka-Kaczmarek

Share
Pogrzeb Pawła Adamowicza w sobotę. W środę szczegóły uroczystości
Źródło: PAP
d20czzc

Konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w gdańskim ratuszu - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Skorupka-Kaczmarek. Rzeczniczka potwierdziła tym samym nieoficjalne informacje, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę.

Radio Gdańsk informowało, że prawdopodobnym miejscem pochówku prezydenta będzie Bazylika Mariacka w Gdańsku. Jednak tak jak w przypadku terminu pogrzebu, ostatnie słowo należy tu do rodziny Pawła Adamowicza.

Żałoba narodowa

W dzień pogrzebu byłego prezydenta Gdańska prezydent Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową. Tak zdecydował wspólnie z przedstawicielami formacji politycznych w czasie poniedziałkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim.

d20czzc

Żałoba trwa już w województwie pomorskim i niektórych polskich miastach, w tym w Warszawie. W stołecznym, jak i gdańskim ratuszu, w najbliższych dniach można też wpisywać się do księgi kondolencyjnej, poświęconej Pawłowi Adamowiczowi.

Tragedia na scenie

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem na Placu Węglowym w Gdańsku. 27-letni napastnik, Stefan W., trzykrotnie pchnął go w okolice serca w czasie finałowego koncertu WOŚP. Adamowicz zostal przewieziony do szpitala.

Zobacz także: Skorupka-Kaczmarek: ogłosiliśmy żałobę i nic nas przed tym nie powstrzyma

Tam, po kilkugodzinnej operacji udało się go uratować. W poniedziałek przed godziną 14 zmarł jednak w wyniku odniesionych obrażeń.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20czzc

Podziel się opinią

Share
d20czzc
d20czzc
Więcej tematów