Trwa ładowanie...
d4l3g9u

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Hall: "Nienawiść, która go zabiła, wzbudzano i podsycano"

Przyjaciel śp. prezydenta Pawła Adamowicza Aleksander Hall w mocnych słowach odniósł się do mediów publicznych. Mówił o "podsycaniu nienawiści" wobec zmarłego prezydenta Gdańska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Hall na pogrzebie Pawła Adamowicza
Aleksander Hall na pogrzebie Pawła Adamowicza (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d4l3g9u

- Tę nienawiść, która zabiła Pawła, wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie, przypisując mu niskie intencje i nieuczciwość. Tak przedstawiały go tzw. media publiczne - mówił Hall podczas wystąpienia w kościele na uroczystościach pogrzebowych.

POGRZEB ADAMOWICZA: Politycy żegnają prezydenta Gdańska

I zwrócił się do władz PiS. - Apeluję do tych, którzy mają wpływ na nasze życie, do rządzących, aby zerwali z tymi praktykami. Wyciągnijmy wnioski z tej okropnej lekcji. Niech nigdy się nie powtórzy taka tragedia, która spotkała Pawła i jego rodzinę, która żałobą okryła Gdańsk, ale także całą Polskę - mówił polityk.

d4l3g9u

Jak stwierdził, "Paweł Adamowicz zostawił po sobie wyrazisty testament".

- Pokazywał, jak powinniśmy się odnosić do drugiego człowieka. Jak nieść dobro. Pokazał, jak ważna jest obrona demokratycznych instytucji, konstytucji, niezależności władzy sądowniczej. Pokazał, że polityka może być rozumną służbą dobru wspólnemu. Służbą Polsce. Pawle, będziemy wierni twemu testamentowi - przekonywał Hall.

Zwrócił się do rodziny zmarłego.

d4l3g9u

- Kochana Magdo, Antonino i Teresko, drodzy rodzice, kochany Piotrze, szanowni zgromadzeni. W tym miejscu pragnę złożyć hołd rodzicom Pawła - to oni mieli wpływ na ukształtowanie syna. Bardzo dziękuję Piotrowi, starszemu bratu, który wprowadzał go w działalność opozycyjną i zawsze służył radą i pomocą. Dziękuję Magdzie, że stworzyła z Pawłem tak wspaniałą rodzinę - mówił Aleksander Hall.

I dodał: - Paweł Adamowicz pokazał, jak wiele można było zdziałać w Polsce w warunkach wolności. Pozostawił po sobie wielkie dzieło.

d4l3g9u

Podziel się opinią

Share
d4l3g9u
d4l3g9u
Więcej tematów