Pogrzeb majora Krakowiana. Rodzina ma jedną prośbę
Rodzina mjr Macieja "Slaba" Krakowiana zdecydowała, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny - przekazała w mediach społecznościowych 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.
Na koniec sierpnia Polską wstrząsnęła informacja o tragicznym wypadku F-16. W katastrofie maszyny zginął jej pilot - major Maciej "Slab" Krakowian.
Jednostka, w której stacjonował pilot przekazała, że decyzją rodziny pogrzeb majora będzie miał charakter prywatny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Takie pokazy to normalne szkolenie". Płk Pawlak o katastrofie F-16
"Informujemy, że zgodnie z wolą rodziny śp. mjr pil. Macieja "Slaba" Krakowiana uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter prywatny. Stanowczo prosimy przedstawicieli mediów o nieuczestniczenie w ceremonii oraz o powstrzymanie się od nagrywania i relacjonowania" - czytamy we wpisie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.
"Prosimy o uszanowanie woli rodziny i zapewnienie jej prawa do spokojnego pożegnania" - dodano na koniec.
Katastrofa F-16 w Radomiu. Zginął pilot
W czwartek 28 sierpnia około godziny 19:30 na lotnisku w Radomiu doszło do tragicznego wypadku samolotu F-16 z zespołu pokazowego Tiger Demo Team Poland. Na miejscu trwały przygotowania do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2025, zaplanowanych na 30-31 sierpnia.
W katastrofie zginął pilot. Major był jednym z najbardziej doświadczonych fachowców. Osierocił dwoje dzieci.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Katastrofa F-16 w Radomiu. Eksperci analizują przyczyny tragedii