Trwa ładowanie...
d3k5zp9
15-01-2008 08:41

Pogryzienie przez psa chorobą zawodową listonoszy?

Listonosze chcą, by przypadki pogryzienia ich przez psy wpisać na listę chorób zawodowych - informuje "Polska".

d3k5zp9
d3k5zp9

W Polsce rocznie odnotowuje się 250 pogryzień doręczycieli poczty przez psy. W 2007 roku ran szarpanych łydek doznało 84 listonoszy z Gdańska. To miasto, w którym czworonogi najbardziej nie lubią pracowników poczty. Sporo podobnych przypadków miało też miejsce w Katowicach, Poznaniu czy Wrocławiu.

To dla nas poważny problem. Dlatego pogryzienia powinny być wpisane na listę chorób zawodowych - przyznaje Wiesław Gutowski, wiceprezes międzyzakładowej komisji Solidarności Poczty Polskiej.

Choroba zawodowa daje prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego wyższego o 20% niż w przypadku wypłaty tylko ubezpieczenia zdrowotnego.

Centrala pocztowa w tej sprawie na razie jednak nie interweniuje w Ministerstwie Zdrowia, bo nie ma oficjalnego zgłoszenia od związkowców. Rzecznik Poczty Polskiej zapewnia jednocześnie, że podejmuje się szereg działań, by podnosić komfort pracy listonoszy.

d3k5zp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5zp9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj