Trwa ładowanie...
d2es4xi

Pogranicznicy zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu

- Śląscy pogranicznicy zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zatrzymali dwóch mężczyzn - poinformował rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej Cezary Zaborski. Na działalności rozlewni Skarb Państwa stracił 130 tys. zł.

d2es4xi
d2es4xi

Z ustaleń pograniczników wynika, że rozlewnia istniała od listopada ubiegłego roku, ale w tym czasie zatrzymani wprowadzili do obrotu alkohol wartości co najmniej 220 tys. zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu akcyzy to co najmniej 130 tys. zł.

Według Zaborskiego, mężczyźni "wytwarzali" rum, wódkę, spirytus lub koniaki. Trunki przelewali później do butelek, które oklejali odpowiednimi etykietami, zakręcali, a nakrętki zabezpieczali termokurczliwą folią. Podrabiali głównie czeskie alkohole, a także polski spirytus.

- Zatrzymani mieszkają w powiecie cieszyńskim. Mają 34 i 45 lat. Zajmowali się przetwarzaniem i dystrybucją pochodzącego z nielegalnego źródła spirytusu, prawdopodobnie odkażonego spirytusu przemysłowego - powiedział Zaborski.

Z ustaleń pograniczników wynika, że na cieszyńskiej posesji 34-latka zatrzymani mieli magazyn alkoholu. Z kolei w jednej z podcieszyńskich miejscowości, w garażu 45-latka, mężczyźni produkowali ze spirytusu alkohol, który potem sprzedawali hurtowo zaufanym odbiorcom.

d2es4xi

- Mężczyźni zostali zatrzymani w Cieszynie, gdy przewozili spirytus z magazynu do rozlewni. W samochodzie pogranicznicy znaleźli 160 plastikowych pojemników, 1-, i 5-litrowych, wypełnionych spirytusem. W magazynie znaleźli kolejnych 212 pojemników ze spirytusem. Łączna wartość to około 60 tys. zł - powiedział Zaborski.

Dodał, że to pierwszy w tym roku przypadek ujawnienia nielegalnej rozlewni. W ubiegłym roku funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 70 tys. litrów nielegalnego alkoholu, jego wartość to ponad 5,5 mln zł.

d2es4xi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2es4xi
Więcej tematów