Trwa ładowanie...
d1mh5sy

Pogoda zwariowała. Temperatura znów pnie się w górę

Pogoda. Zapowiada się całkiem pogodny tydzień. Do Polski dociera rozległy wyż. Ale już na horyzoncie widać ochłodzenie. Potem czeka nas znów wyraźna zmiana. Temperatura poszybuje w górę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Czeka nas zmiana już w weekend
Pogoda. Czeka nas zmiana już w weekend (WXCharts)
d1mh5sy

Pogoda. Prawie przez cały tydzień dominującym układem barycznym nad Polską będzie pogodny i rozległy ośrodek wyżowy rozciągający się od środkowego Atlantyku przez całą Europę Zachodnia po Bałkany i Turcję. Wyjątkiem będzie środa, kiedy da o sobie znać chodny front atmosferyczny związany z niżem znad Morza Barentsa, który przemierzy obszar Polski z północy na południe.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, dopiero podczas weekendu nastąpi przybudowa pola barycznego i pogorszenie pogody. Wyż znad południowo–wschodniej Europy (znad Bałkanów i Turcji) opuści nas i odsunie się nad Półwysep Arabski. Natomiast my dostaniemy się pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii, którego front atmosferyczny w sobotę i w niedzielę w pasie północnym, a w niedzielę dodatkowo na wschodzie popsuje nam pogodę.

Pogoda. Napływa ciepłe ale wilgotne powietrze

Taki rozkład pola barycznego (na południu wyż, na północy niż) sprawi, że przez cały tydzień z kierunków zachodnich napływać będzie do nas umiarkowanie ciepłe, ale wilgotne powietrze atlantyckie.

d1mh5sy

W sobotę pogoda popsuje się na północy i w wąskim pasie południowym, a w niedzielę na północy i na wschodzie. Pogorszenie pogody przyniesie z sobą chmury oraz słabe (niewielkie) opady deszczu i mżawki, tylko w sobotę na przedgórzu i w górach należy oczekiwać słabych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze czyli w sobotę w pasie środkowym (od zachodniej po wschodnia Polskę), a w niedzielę na zachodzie i na południu nadal będzie pogodnie i w marę słonecznie.

Cały tydzień powieje silny wiatr. W całym kraju pojawiać będą się porywy do 40–60 km/h. Tylko w czwartek i w sobotę trochę osłabnie.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda. Temperatura

Przez większą część tygodnia temperatura będzie w miarę wyrównana i wahać się będzie od plus 2-4 na wschodzie do 4–5 na zachodzie i na północy. Nieco chłodniejsze powietrze pojawi się nad nami tylko w sobotę, bo tego dnia termometry wskażą jedynie od 1 do 3 stopni, ale już w niedzielę nie niewykluczone, że w zachodniej Polsce temperatura podskoczy o kilka kresek i dobije do 8–10 stopni. Natomiast niewielki mróz do (-1) – (-2) stopni utrzymywał będzie się tylko na przedgórzu.

Pomimo że w ciągu dnia temperatura będzie na niewielkim plusie, to jednak w nocy, a głównie nad ranem w całym kraju temperatura spadać będzie nieznacznie poniżej zera do minus 1-2 stopni, a w okolicach Zakopanego do minus 4-6 kreski.

d1mh5sy

Pogoda na przyszły tydzień

Początek tygodnia na przeważającym obszarze będzie jeszcze pogodny. Niestety, już od wtorku w całym kraju spodziewana jest przewaga chmur i opadów deszczu, które w środę i w czwartek w wielu miejscach przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Początek przyszłego tygodnia, będzie bardzo ciepły, bo od 6–7 stopni na wschodzie do 8–12 na zachodzie.

Dopiero w środę i w czwartek w całym kraju nieco się ochłodzi i temperatura spadnie do 3–5 stopni.

Jednak po tym dwudniowym, delikatnym ochłodzeniu już w piątek i w sobotę temperatura ponownie wystrzeli w górę i na zachodzie, na południu i w centrum dobije do 8–12 stopni.

d1mh5sy

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń adoptuje Pierwszą Damę. Szef sztabu kandydata tłumaczy niecodzienny pomysł

d1mh5sy

Podziel się opinią

Share

d1mh5sy

d1mh5sy
Więcej tematów