ycipk-2h8gtf

Pogoda. Zima zaatakowała na Syberii. Kiedy dotrze do Polski?

Pogoda. Prawdziwa zima już teraz dotarła do Norylska. W sieci pojawiły się niesamowite zdjęcia. Jak będzie w Polsce? Są już pierwsze prognozy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Prognoza na zimę 2019/2020
Pogoda. Prognoza na zimę 2019/2020 (East News)
ycipk-2h8gtf

Pogoda. Tatry pokryły się już pierwszą warstwą śniegu w tym tygodniu. We wtorek rano pojawiła się informacja dotycząca warunków na najwyższym polskim szczycie. Na Rysach pojawił się delikatny biały puch. Zdjęcia w sieci opublikował TOPR.

Prawdziwa zima natomiast dotarła już do Norylska, za północnym kołem podbiegunowym. Wyprzedziła jesień. Zdjęcia zaśnieżonych ulic zalały internet. Jak czytamy na belsat.eu, taka pogoda za kołem podbiegunowym o tej porze roku zdarza się raz na siedem lat.

ycipk-2h8gtf

Władze miejskie wprowadziły ograniczenia w transporcie i odwołano część zajęć w szkołach. Pierwszy śnieg spowodował poważne problemy na drogach.

Pogoda. Jaka zima będzie w Polsce?

Według brytyjskiego MetOffice wszystko wskazuje na to, że zima w Europie Środkowej ma być bardzo nierównomierna. Na ogół docierać będą do nas ciepłe i wilgotne masy powietrza znad Oceanu Atlantyckiego. Polska podzieli się na wschodnią i zachodnią. Na wschodzie będzie zdecydowanie zimniej i częściej popada śnieg dzięki powietrzu znad Skandynawii oraz Rosji.

Cieplejsze powietrze zagości w większości w województwach zachodnich. Tu zima ma być przeważnie deszczowa.

ycipk-2h8gtf

Dominacja cyrkulacji strefowej zimą może spowodować większą ilość opadów w Polsce, ale zwiększy również ryzyko wichur. W porze jesiennej i zimowej głębokie niże tworzące się na silnym prądzie strumieniowym potrafią poważnie namieszać w pogodzie - przekonuje serwis fanipogody.pl.

Serwis AccuWeather prognozuje zdecydowanie bardziej zimową aurę. Według synoptyków państwa wschodniej Europy będą miały do czynienia z syberyjskim powietrzem.

Zdecydowane ochłodzenie ma przyjść dopiero w listopadzie. Najchłodniejszym miesiącem ma być styczeń.

ycipk-2h8gtf

Trzeba jednak pamiętać, że prognozy z takim wyprzedzeniem często się nie sprawdzają i są korygowane. Wiadomo, że im bliżej danego miesiąca, tym większa szansa, że prognoza będzie dokładniejsza.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2h8gtf
Polub WP Wiadomości
ycipk-2h8gtf
ycipk-2h8gtf