Trwa ładowanie...
d33608x

Pogoda. Zima zaatakowała na Syberii. Kiedy dotrze do Polski?

Pogoda. Prawdziwa zima już teraz dotarła do Norylska. W sieci pojawiły się niesamowite zdjęcia. Jak będzie w Polsce? Są już pierwsze prognozy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Prognoza na zimę 2019/2020
Pogoda. Prognoza na zimę 2019/2020 (East News)
d33608x

Pogoda. Tatry pokryły się już pierwszą warstwą śniegu w tym tygodniu. We wtorek rano pojawiła się informacja dotycząca warunków na najwyższym polskim szczycie. Na Rysach pojawił się delikatny biały puch. Zdjęcia w sieci opublikował TOPR.

Prawdziwa zima natomiast dotarła już do Norylska, za północnym kołem podbiegunowym. Wyprzedziła jesień. Zdjęcia zaśnieżonych ulic zalały internet. Jak czytamy na belsat.eu, taka pogoda za kołem podbiegunowym o tej porze roku zdarza się raz na siedem lat.

d33608x

Władze miejskie wprowadziły ograniczenia w transporcie i odwołano część zajęć w szkołach. Pierwszy śnieg spowodował poważne problemy na drogach.

Pogoda. Jaka zima będzie w Polsce?

Według brytyjskiego MetOffice wszystko wskazuje na to, że zima w Europie Środkowej ma być bardzo nierównomierna. Na ogół docierać będą do nas ciepłe i wilgotne masy powietrza znad Oceanu Atlantyckiego. Polska podzieli się na wschodnią i zachodnią. Na wschodzie będzie zdecydowanie zimniej i częściej popada śnieg dzięki powietrzu znad Skandynawii oraz Rosji.

Cieplejsze powietrze zagości w większości w województwach zachodnich. Tu zima ma być przeważnie deszczowa.

d33608x

Dominacja cyrkulacji strefowej zimą może spowodować większą ilość opadów w Polsce, ale zwiększy również ryzyko wichur. W porze jesiennej i zimowej głębokie niże tworzące się na silnym prądzie strumieniowym potrafią poważnie namieszać w pogodzie - przekonuje serwis fanipogody.pl.

Serwis AccuWeather prognozuje zdecydowanie bardziej zimową aurę. Według synoptyków państwa wschodniej Europy będą miały do czynienia z syberyjskim powietrzem.

Zdecydowane ochłodzenie ma przyjść dopiero w listopadzie. Najchłodniejszym miesiącem ma być styczeń.

d33608x

Trzeba jednak pamiętać, że prognozy z takim wyprzedzeniem często się nie sprawdzają i są korygowane. Wiadomo, że im bliżej danego miesiąca, tym większa szansa, że prognoza będzie dokładniejsza.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33608x

Podziel się opinią

Share

d33608x

d33608x
d33608x
Więcej tematów