Trwa ładowanie...

Pogoda zgotuje nam kolejną niebezpieczną noc. Są ostrzeżenia IMGW

Nadchodzące godziny przyniosą kolejne niebezpieczne zjawiska. Z prognoz IMGW wynika, że podczas nadchodzącej nocy pogoda zaskoczy nas gęstymi mgłami. Wydano już pierwsze ostrzeżenia meteorologiczne.
Share
Pogoda. Nadchodząca noc przyniesie w większości regionów dodatnią temperaturę
Pogoda. Nadchodząca noc przyniesie w większości regionów dodatnią temperaturęŹródło: modellzentrale.de
dn0b2rl

To już kolejna doba, która kończy się wydaniem ostrzeżeń IMGW. Tym razem będzie ich mniej. Od godziny 18 w niedzielę, do 10 w poniedziałek na baczności powinni mieć się przede wszystkim mieszkańcy północno-wschodniej Polski.

W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. - Te mgły, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, będą marznące, ponieważ temperatura będzie na minusie. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów - wyjaśniał w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Dodał on również, że mgieł możemy spodziewać się również w innych częściach kraju. Jednak w tym przypadku, widoczność będzie ograniczona do 100-200 metrów.

dn0b2rl

Pogoda niebezpieczna na południu. Tu również wydano ostrzeżenia IMGW

Jednak nadchodzące godziny przyniosą zagrożenie nie tylko na północnym wschodzie kraju. Na południu, w związku z szybkim wzrostem temperatur, synoptycy spodziewają się zagrożenia związanego z roztopami. Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia zostały wydane w powiatach: cieszyńskim, żywieckim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim i gorlickim.

Pogoda długoterminowa z IMGW. Wiosnę przegoni siarczysty mróz

"W górach prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 3 st. C do 6 st. C. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego zachodu" czytamy w wydanym komunikacie.

dn0b2rl

Pogoda. Sytuacja hydrologiczna wciąż niepewna

Niewielkiej poprawie uległa sytuacja hydrologiczna. W porównaniu do minionej doby ostrzeżenia zostały wycofane w powiatach wzdłuż naszej południowej granicy w województwie dolnośląskim, a także w znacznej części województwa opolskiego.

Niebezpiecznie zrobiło się za to na północ od Warszawy. " W zlewniach dopływów środkowej Wisły przewiduje się wzrosty poziomu wody związane z topnieniem śniegu, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Pilicy w Białobrzegach poziom wody będzie utrzymywał się powyżej stanu ostrzegawczego w wyniku spływu wód roztopowych i utrzymującego się piętrzenia lodowego" – czytamy w komunikacie IMGW.

Niebezpieczna sytuacja utrzymuje się na Wiśle na odcinku od ujścia Narwi do Włocławka. Tam nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn0b2rl

Podziel się opinią

Share
dn0b2rl
dn0b2rl
Więcej tematów