Trwa ładowanie...
d2mbvqo
tatry

Pogoda. Zamieć śnieżna w górach i mgła lodowa. IMGW: "Nie wychodź w góry"

W górach bardzo niekorzystne warunki dla turystów. Trwa zamieć śnieżna i wieje porywisty wiatr dochodzący do 90 km/h. Miejscami zaobserwowano mgłę lodową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Zamiecie śnieżne w górach
Pogoda. Zamiecie śnieżne w górach (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d2mbvqo

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawniania turystyki górskiej są bardzo niekorzystne. W górach trwa zamieć śnieżna. PAP cytuje dyżurnego Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu, który relacjonuje, że na szczycie leży 130 cm śniegu, a temperatura spadła - jest 12 stopni mrozu.

W górach wieje silny wiatr, który w porywach dochodzi do 90 km/h. Z tego powodu miejscami utworzyły się duże zaspy i nawisy śnieżne. Szlaki w Tatrach, nawet te prowadzące do schronisk są przykryte sporą warstwą śniegu. Władze TPN przestrzegają przed wchodzeniem na tafle tatrzańskich jezior, które spowija cienka warstwa lodu. Lód pod ciężarem może się załamać.

IMGW ostrzega: "Śniegu przybyło w niektórych miejscach powyżej 25 cm, nadal pada, wiatr wieje w porywach do 100-110 km/h, powoduje zamiecie śnieżne. Nie wychodź dziś w góry‼ W dolinach jest również niebezpiecznie".

"Zachmurzenie znaczne. Cały czas sypie, wyżej wiatr do 50 km/h. 3. stopień zagrożenia lawinowego. Lokalnie zamiecie śnieżne" – czytamy na facebookowym profilu "Sytuacja w Tatrach".

d2mbvqo

Trochę lepiej jest w Karkonoszach. "Wieje jeszcze na Śnieżce około 50 km/h, ale wiatr słabnie znacząco od 8 rano. W niektórych miejscach Karkonoszy osiada mgła lodowa, a w niektórych jest sporo słońca. Na Śnieżce jest -9,8 °C . Jutro ma być spokojniej, ale będą, zgodnie z prognozami, królować mgły" – informuje Karkonoski Park Narodowy. Mgła lodowa składa się z maleńkich kryształków lodu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Joanna Mucha zgadza się z Donaldem Tuskiem. Deklaruje: "Chcę być premierem"

d2mbvqo

Podziel się opinią

Share

d2mbvqo

d2mbvqo
Więcej tematów