Trwa ładowanie...
d3nbxy0

Pogoda. Załamanie pogody na Mazowszu. Burze i gradobicie

Na Mazowszu trwa załamanie pogody. Burza dotarła już do Warszawy. Mieszkańców zaskoczył grad i wyładowania atmosferyczne. Niespokojnie jest też w innych częściach kraju. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grad nawiedził Warszawę. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszych czytelników za pośrednictwem formularza #dziejesię.
Grad nawiedził Warszawę. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszych czytelników za pośrednictwem formularza #dziejesię. (#dziejesię)
d3nbxy0

Grad spadł na Warszawę. Intensywne opady niewielkich bryłek lodu zaobserwować można było około godz. 15.00 m.in. na Ochocie. Władze miasta ostrzegły mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność. Kierowcom zaleca się nie parkować samochodów w bliskiej odległości od drzew. Odwołane zostały też niektóre loty z Lotniska Chopina.

Zagrożone całe Mazowsze

d3nbxy0

Portal Info Meteo – Warszawa poinformował, że burze trwają także m.in. w okolicach Nasielska. "Druga strefa burz wkracza nad województwo na południe od Gąbina i kieruje się w stronę Wyszogrodu. Podczas przechodzenia systemów konwekcyjnych porywy wiatru mogą przekraczać 90km/h" - czytamy w komunikacie.

Podziel się

Burze występują na terenie całego kraju

Intensywne podmuchy a nawet wichury panują także w województwie wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim. Oprócz wyładowań atmosferycznych mają miejsce też opady deszczu. Na metr kwadratowy przypada od 10 do 15 litrów wody. Meteorolodzy ostrzegają, że burze kierują się na wschód Polski.

d3nbxy0

Zobacz także: Orkan szaleje nad Polską. Odczuło to lotnisko w Warszawie

Załamanie pogody ma związek z Orkanem Sabina

Silny wiatr do Polski przyniósł ze sobą układ niskiego ciśnienia. Podmuchy utrzymywać się mają co najmniej do środy.

d3nbxy0
Podziel się

Szkody wyrządzone żywiołem odczuło ponad 55 tysięcy mieszkańców. Wielu z nich do tej pory pozostaje bez prądu. W niedzielę odnotowano ponad 2 tys. interwencji straży pożarnej w całej Polsce.

Zdjęcia gradobicia i burzy nad Warszawą otrzymaliśmy od naszych czytelników za pośrednictwem formularza #dziejesię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3nbxy0

Podziel się opinią

Share

d3nbxy0

d3nbxy0
d3nbxy0
Więcej tematów