Trwa ładowanie...

Pogoda. "W marcu jak w garncu". Będzie wrzało

Pod koniec lutego pogoda spłatała nam figla. Zrobiło się niemal upalnie. Wiosenna pogoda szybko ustąpiła jednak kolejnemu ochłodzeniu. Jak wynika z długoterminowych prognoz amerykańskiego serwisu pogodowego AccuWeather, na szybkie pożegnanie zimy nie mamy co liczyć. W najbliższym czasie chłodne dni przeplatać będą się z cieplejszymi. Jak to w marcu bywa.

Pogoda. "W marcu jak w garncu". Będzie wrzało (wxcharts.com)Pogoda. "W marcu jak w garncu". Będzie wrzało (wxcharts.com)
d2ny9ts

Ludowe przysłowie głosi: "W marcu jak w garncu". I tak też, jak wynika z prognoz, będzie kształtowała się w najbliższych dniach pogoda w Polsce. Będzie w tym przysłowiowym garncu nieźle bulgotać.

Po chłodnym weekendzie, jak wynika z prognoz w serwisie fanipogody.pl, do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze z południa. W południowej i centralnej Polsce temperatura może wzrosnąć nawet do 15°C.

Pogoda w Polsce. Bestia z północy i ciepło z południa

W czwartek z północy zacznie docierać do Polski polarne powietrze. To sprawi, że pomiędzy północą a południem kraju pojawi się duży kontrast termiczny. Podczas gdy termometry na północy pokazywać będą już wartości ujemne, na południu nadal utrzymywać się będzie przyjemna, wiosenna temperatura,

wxcharts.com

W pierwszy piątek marca ochłodzenie obejmie cały kraj. W nocy i w godzinach porannych spodziewany jest mróz, który może utrzymać się przez 3-4 dni. Najzimniej ma być 6-8 marca, gdy ujemne temperatury utrzymywać się będą przez całą dobę. Jeśli prognozy się sprawdzą, to na północnym wschodzie Polski oraz w górach i rejonach podgórskich termometry mogą wskazywać nawet -15 st. C, a lokalnie nawet - 20 st. C.

d2ny9ts

W pogodowym garncu będzie jednak nadal bulgotać. Po kilku dniach rządów "bestii z północy" do Polski znów nadciągnie fala cieplejszego powietrza z południowego zachodu kontynentu.

wp

Niestety, na ocieplenie liczyć mogą jedynie mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Nawet oni jednak nie powinni oddawać do pralni ciepłych kurtek i płaszczy. Jeśli prognozy się sprawdzą, to ocieplenie to, będzie bardzo krótkotrwałe. W połowie miesiąca znów spłynie do Polski z północy fala mroźnego powietrza, które obejmie cały kraj. Termometry w ciągu dnia wskazywać mogą nawet - 10 st. C.

Pogoda w Polsce. Zima szybko nie ustąpi miejsca wiośnie

"W marcu jak w garncu", wszystko nieustająco się zmienia, więc i to ochłodzenie ma potrwać krótko. Siarczysty mróz ma ustąpić cieplejszej fali powietrza, która napłynie z zachodniej części Europy.

d2ny9ts

Wszystko wskazuje na to, że prognoza amerykańskiego serwisu AccuWeather, dotycząca pogody w Europie, w tym Polsce, się sprawdzi.

Pogoda długoterminowa z IMGW. Prognoza na kwiecień i maj może bardzo zdziwić

W wydanej w lutym prognozie meteorolodzy serwisu przewidywali, że w północno-zachodniej i środkowej części Europy wiosna może nadejść z opóźnieniem.

- Przewiduje się, że zimowy chłód utrzyma się do marca na obszarach od Irlandii i Wielkiej Brytanii po południową Skandynawię, Niemcy i zachodnią Polskę - stwierdzili meteorolodzy AccuWeather.

- Na ogół w regionie Europy Wschodniej, w tym większości Polski, będzie dość ciepło, jednak nie należy wykluczyć jednego lub dwóch kilkudniowych chłodniejszych epizodów - zapowiedział starszy meteorolog AccuWeather Tyler Roys. Przewidywał także opady śniegu, również pod koniec marca.

d2ny9ts

Źródło: fanipogody.pl, accuweather.com, wxcharts.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ny9ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ny9ts
Więcej tematów