Trwa ładowanie...
d2qpszh

Pogoda. Uwaga na mgłę! RCB ostrzega

Pogoda na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Małopolsce będzie zdominowana przez mgłę. RCB wydało ostrzeżenia I stopnia obowiązujące do godzin przedpołudniowych w środę. Widoczność może spaść do zaledwie 50 m.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Uwaga na mgłę! RCB ostrzega
Pogoda. Uwaga na mgłę! RCB ostrzega (Pixabay.com, Fot: Mateusz Pietruszka)
d2qpszh

Pogoda wieczorem, w nocy i do późnego poranka w środę da się we znaki szczególnie kierowcom. W związku z napływającym z południa cieplejszym powietrzem i dużą dawką wilgoci w południowo-wschodniej części Polski wystąpi gęsta mgła i lokalne zamglenia.

Synoptycy serwisu meteorologicznego Cumulus prognozują najbardziej intensywne zjawiska na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu i Mazowszu, w Łódzkiem, Świętokrzyskiem i na Lubelszczyźnie oraz na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

d2qpszh

Pogoda. Uwaga na mgłę! RCB ostrzega

Mgła może ograniczać widoczność od kilkuset do kilkudziesięciu metrów. Przed niebezpieczeństwem związanym z mgłą ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Na Mazurach i Podlasiu, przy ujemnych temperaturach, mgły mogą osadzać szadź. Na drogach będzie więc bardzo ślisko.

Zobacz też: Pogoda budzi grozę. Nagranie z platformy wiertniczej

d2qpszh

Śnieg i mróz to kolejne zjawiska pogodowe, które już widać na horyzoncie. Po pierwszych nieśmiałych zapowiedziach meteorolodzy już nie mają już wątpliwości. Pierwszy atak zimy w Polsce nastąpi na początku grudnia. Ochłodzenie potrwa kilka dni i prawie cały kraj znajdzie się pod śniegiem.

Czytaj też: Pogoda. Śnieg, mżawka i gołoledź. Trudne warunki na drogach. Alerty IMGW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2qpszh

d2qpszh
d2qpszh
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów