Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda szaleje. Śnieg pojawi się na chwilę. Za kilka dni wybuch ciepła

Pogoda. Po dłuższym okresie dominacji pogody wyżowej, w tym tygodniu nad naszymi głowami zaczną dominować niże. Synoptycy wreszcie zapowiadają śnieg. Ale nie na długo. Już w weekend temperatura wystrzeli. Na termometrach pojawi się nawet kilkanaście stopni.

Share
Pogoda szaleje. Śnieg pojawi się na chwilę. Za kilka dni wybuch ciepła
Źródło: WXCharts
d1fhpa6

Pogoda. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, cały tydzień pogodę w kraju kształtować będą ośrodki niskiego ciśnienia. Będą im towarzyszyć fronty atmosferyczne, które raz po raz (z zachodu na wschód) przemierzać będą obszar Polski.

Taka sytuacja synoptyczna sprawi, że w tygodniu dominować będzie mocno zmienna aura, czyli dni pochmurne z opadami deszczu przeplatać będą się z dniami, podczas których pojawiać będą się przejaśnienia. Momentami będziemy mieli szansę na słoneczne chwile.

Pogoda. Pojawi się śnieg

Ponieważ w środku tygodnia na krótko, bo na dwa dni nieco się ochłodzi, w środę i w czwartek poza opadami deszczu pojawią się również opady deszczu ze śniegiem, a miejscami nawet samego śniegu.

d1fhpa6

Wprawdzie w tygodniu opady nie będą zbyt intensywne, bo w ciągu dnia wahać będą się od 1 do 4 l/m2, jednak uważajmy w czwartek, bo tego dnia na zachodzie spadnie do 4–8 l/m2, a w pierwszej fazie opadów (na czele frontu) może spaść do 4-6 cm śniegu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda. Porywisty wiatr

Od wtorku do czwartku dokuczać nam będzie porywisty wiatr, który w porywach dochodzić będzie do 40–70 km/h. W piątek i w sobotę wprawdzie wiatr uspokoi się nieco, ale niestety, już w niedzielę po południu na zachodzie ponownie pojawią się porywy, które tym razem mogą przekraczać nawet 80 km/h.

Porywisty wiatr skutecznie obniżać będzie temperaturę odczuwalną, a przy opadach deszczu ze śniegiem i śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda. Temperatura wystrzeli w górę

Po cieplejszym poniedziałku i wtorku, kiedy to temperatura wahać się będzie od 2–5 stopni na wschodzie do 6–9 na zachodzie, w środę i w czwartek nieco ochłodzi się i temperatura spadnie do 2-5 stopni. Jednak już w piątek ponownie temperatura zacznie rosnąć i na zachodzie dobije już do 7-9 kreski. Natomiast podczas weekendu temperatura wystrzeli w górę i w sobotę w całym kraju na termometrach zobaczymy od 6 do 10 stopni, a w niedzielę od 10 do 13.

d1fhpa6

W związku ze sporą ilością chmur noce będą dość ciepłe, bo niewielki mróz (na wysokości 2m) spodziewany jest tylko na wschodzie i południu kraju. Tutaj (na wschodzie i na południu) nad ranem temperatura spadać będzie w okolice minus 1, minus 3 stopni, jedynie w środę i w czwartek na przedgórzu Karpat termometry mogą wskazać od minus 4 do minus 6.

Pogoda na przyszły tydzień

Przyszły tydzień (od 3 do 9 lutego) to ciąg dalszy zmiennej aury. Początek tygodnia (poniedziałek i wtorek) jeszcze cieplejszy z temperaturą od 6 do 9 stopni i z opadami deszczu.

Jednak już od środy ochłodzi się, temperatura spadnie w okolice zera (na wschodzie i na południu nawet do minus 3) i opady deszczu zamienią się w opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Niestety przez cały tydzień pojawiać będą się porywy wiatru do 40-60 km/h, a te obniżać będą temperaturę odczuwalną oraz powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fhpa6

Podziel się opinią

Share
d1fhpa6
d1fhpa6
Więcej tematów