Trwa ładowanie...
d3fn0q6

Pogoda szaleje. Nadciąga biskajskie ciepło. Temperatura lokalnie nawet 20 stopni

Pogoda. Środa przywitała nas porannymi mgłami i przymrozkami w przeważającej części kraju. Najbliższe dwa dni będą jeszcze mroźne, ale już za kilka dni czeka nas potężna zmiana. Zacznie do nas docierać biskajskie ciepło i temperatura poszybuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Od weekendu rośnie temperatura
Pogoda. Od weekendu rośnie temperatura (WXCharts)
d3fn0q6

Pogoda. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, od środy do piątku przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu, który znad Niemiec obierze kurs na Bałkany i w piątek znajdzie się nad Rumunią i Mołdawią. Bliskość wyżu, sprawi, że w ciągu tych kilku dni pogoda w Polsce poprawi się i na przeważającym obszarze będzie pogodnie i w miarę słonecznie, a delikatne opady deszczu będą mogły pojawiać się tylko w wąskim pasie północnej Polski. Niestety, pomimo sprzyjającej aury, nadal z północnego zachodu spływać będzie do nas polarno-morski chłód.

Dopiero w nocy z piątku na sobotę nastąpi kolejna przebudowa pola barycznego. Pogodny wyż znad Rumunii i Mołdawii odsunie się nad południową Rosję, a do głosu dojdzie głęboki i rozległy ośrodek niżowy, który znad Atlantyku i Wysp Brytyjskich przemieści się nad Morze Północne. Związany z tym niżem front atmosferyczny podczas weekendu w całym kraju przyniesie pogorszenie pogody. Pojawią się chmury, opady deszczu i porywisty wiatr. Wraz z frontem jednak zacznie do nas docierać coraz cieplejsze powietrze z rejonu Zatoki Biskajskiej.

Zdjęcia mroźnego poranka dostaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Pogoda. Coraz wyższa temperatura

Od środy nastąpi temperaturowy "zjazd” i w najcieplejszym momencie dnia temperatura dobijać będzie zaledwie w okolice 7. kreski. Nad ranem temperatura spadać będzie poniżej zera do (-1) –(-2) stopni z tym, że przy gruncie może być jeszcze o 2-3 stopnie zimniej. W środę mroźne poranki pojawią się na północnym wschodzie i na przedgórzu, w czwartek słaby mróz chwyci prawie w całym kraju, a w piątek na wschód od linii Wisły i na przedgórzu.

d3fn0q6

Dopiero w sobotę wraz z nasunięciem się frontu ciepłego zacznie do nas docierać biskajskie ciepło i na zachodzie, w centrum i na południu temperatura podskoczy do 11-13 stopni. O poranku temperatura poniżej zera spadnie już tylko na przedgórzu Karpat oraz na Mazurach i Suwalszczyźnie.

W niedzielę już w całym kraju będzie powyżej 10 stopni. Wahać się będzie od 10-11 na północy do 13-15 w centrum, na zachodzie i południu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na 1. listopada

W zasadzie cały dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodny i w miarę słoneczny, bo na niebie pojawiać będą się tylko ławice cienkich i prześwitujących chmur wysokich, które będą zwiastunem zbliżającego się frontu ciepłego.

d3fn0q6

Pomimo sprzyjającej aury temperatura nie zaszaleje, bo w najcieplejszym momencie dnia oscylować będzie w przedziale od 7 stopni na północy i na wschodzie do 8-10 na południu. Pamiętajmy jednak, że nad ranem w pasie wschodnim (na wschód od linii Wisły) oraz na przedgórzu temperatura spadnie poniżej zera tzn. do (-1) – (-2), a przy gruncie nawet do (-4) – (-5) stopni.

Pogoda na przyszły tydzień

Jak prognozują synoptycy Cumulusa, "złota, polska jesień” nie odpuści nas jeszcze i po kilku chłodniejszych dniach w następnym tygodniu ponownie podskoczy temperatura.

Kolejny tydzień to przewaga zmiennej aury, czyli dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, kiedy będzie się chmurzyć i popada deszcz. Jednak pomimo zmiennej aury będzie dość ciepło, bo w ciągu dnia wskazania termometrów będą pięły się powyżej 10. kreski, a nawet nie wykluczone, że pojawi się jeszcze kilka dni (głównie na południu i na wschodzie), kiedy słupek rtęci pokaże nawet 20 stopni. Z najnowszych prognoz wynika, że najcieplejszym dniem będzie środa.

Następną falę porannych przymrozków prognozujemy dopiero w okolicach 13. listopada.

   ventusky
(ventusky)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fn0q6

Podziel się opinią

Share
d3fn0q6
d3fn0q6