Trwa ładowanie...
d42pp6o

Pogoda potrafi zaskoczyć. Do Polski wróciła zima. Najnowsza prognoza

Pogoda potrafi poszaleć. 20 marca rozpoczęła się tegoroczna astronomiczna wiosna, tymczasem na Podhale wróciła prawdziwa zima. Temperatura mocno spadła i posypało śniegiem. Mamy najnowszą prognozę na kolejne dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W góry zawitała zima
Pogoda. W góry zawitała zima (PAP)
d42pp6o

Pogoda. Po na prawdę ciepłych i słonecznych dniach w południowej Polsce drastycznie spadła temperatura i sypnęło śniegiem. A to wszystko zaledwie dzień po rozpoczęciu astronomicznej wiosny.

Na Podhalu spadło już nawet 10 cm białego puchu. Serwis pogodowy fanipogody.pl przewidują jednak, że zarówno w Tatrach, jak i na Podhalu oraz w Bieszczadach pojawi się nawet 15 cm śniegu. W rejonach podgórskich Karpat spadnie do 10 cm, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 5 cm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

imgw
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Pogoda. Prognoza na weekend

Jak tłumaczą synoptycy Cumulusa, podczas weekendu pogodą w Polsce zarządza pogodny wyż o nazwie Jurgen, którego centrum znad zachodniej Skandynawii powoli przemieszczać będzie się nad środkowy Bałtyk i Estonię. W sobotę na południu kraju oddziaływał będzie jeszcze chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad północno-zachodniej Rosji, za którym na obszar całego kraju z północy i północnego – wschodu spłynie zimne, arktyczne powietrze.

d42pp6o

W sobotę za sprawą wyżu prawie w całym kraju będzie pogodnie i słonecznie. Jedynie w pasie południowym od Dolnego Śląska po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę za sprawą frontu atmosferycznego będzie się mocnej chmurzyć i popada przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem, a w całym paśmie gór spadnie śnieg.

Uważamy, bo pomimo zamkniętych szlaków turystycznych, to na drogach górskich panować będą bardzo trudne warunki do jazdy.

Jednak już z nastaniem nocy front atmosferyczny wraz z chmurami i opadami przesunie się na południe i opuści południową Polskę. Zatem cała noc w całym kraju będzie pogodna z licznymi rozpogodzeniami, w wielu miejscach nawet do bezchmurnego nieba. Nocne rozpogodzenia, czyli brak tzw. "kołderki z chmur” i spływ zimnych, arktycznych mas powietrza sprawi, że w nocy, a głównie nad ranem, temperatura poleci w dół i w całym kraju spadnie poniżej zera!

W niedziele nadal pozostaniemy pod wpływem pogodnego Jurgena, zatem ponownie cały dzień prawie w całym kraju będzie pogody i słoneczny. Jednak przy spływie z północnego-wschodu zimnej i nieco wilgotniejszej masy powietrza w ciągu dnia na pogodnym niebie tworzyć będą się pojedyncze chmury kłębiaste, z których nie wykluczone, że w pasie południowym przez chwilę może popadać bardzo słaby, wręcz symboliczny, przelotny deszcz ze śniegiem, a nawet poprószyć sam śnieg. Jednak opady te, jak wspomniano, będą bardzo słabe i krótkotrwałe, zatem nawet ich pojawienie się nie powinno zepsuć mieszkańcom pogodnej niedzieli.

d42pp6o

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na kolejne dni

Cały przyszły tydzień to dominacja pogodnego ośrodka wyżowego który znad północnej Europy powoli przemieści się nad wschodnią część kontynentu. Obecność wyżu zapewni nam przez cały tydzień ładną słoneczną, wiosenną aurę, ale do połowy tygodnia, kiedy wyż będzie nad północna Europą, będzie dość chłodno, bo od 2-4 stopni na wschodzie do 5-8 na zachodzie. Dopiero w drugiej części tygodnia kiedy wyż przesunie się na wschód kontynentu, to z dnia na dzień zacznie robić się coraz cieplej i podczas weekendu termometry wskażą od 12-14 stopni na wschodzie i do 15-18 na zachodzie i południu kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d42pp6o

Podziel się opinią

Share

d42pp6o

d42pp6o
Więcej tematów