Trwa ładowanie...
d22xzgy

Pogoda. Piątek upłynął pod znakiem burzy. Prognoza pogody na sobotę nie napawa optymizmem

Piątek w wielu regionach Polski upłynął pod znakiem burz. Najgorsza sytuacja panowała na Podkarpaciu, gdzie po intensywnych i długotrwałych opadach deszczu doszło do poważnych zalań. Prognoza pogody na sobotę również nie napawa optymizmem. Mimo że słupki rtęci wskazywać będą do 27 st. C., to nie zapomnimy o deszczu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Piątek upłynął pod znakiem burzy. Prognoza pogody na sobotę nie napawa optymizmem
Pogoda. Piątek upłynął pod znakiem burzy. Prognoza pogody na sobotę nie napawa optymizmem (PAP)
d22xzgy

Piątek minął bardzo gwałtownie i niebezpieczne. Burze powodowały liczne zalania i podtopienia najgorsza sytuacja była na Podkarpaciu w miejscowości Kańczuga. Tam po bardzo intensywnych i długotrwałych opadach deszczu doszło do poważnych zalań. W reszcie naszego kraju także się dużo działo. Od nawet 4 centymetrowego gradu do silnych nawałnic.

Pogoda na sobotę. Mimo że łagodniej, to wciąż burzowo

Rano temperatura od 20 stopni na Podlasiu do 23 w Małopolsce. Najcieplej będzie na zachodzie. We Wrocławiu nawet do 26 stopni. Już od rana możliwość wystąpienia burz będzie w północno wschodniej części naszego kraju. Z biegiem dnia burz będzie coraz więcej, możliwe będą w centrum na południu ale nie będą tak gwałtownie jak te z piątku.

d22xzgy

Po południu temperatura od 25 stopni na wschodzie do 27 stopni we Wrocławiu i aż 30 stopni w zachodniej części województwa Wielkopolskiego. Zachmurzenie umiarkowane i małe w czasie burz całkowite.

Niedziela znacznie cieplejsza

Rano temperatura od 24 stopni na południu Polski do 20 w Białymstoku. Padać może w rejonie Kielc i Lublina.
Po południu burze jedynie na krańcach wschodnich w województwie lubelskim mogą być silniejsze. Reszta Polski cieszyć się będzie słoneczną niedzielą. Temperatura od 24 stopni w Lublinie do 25 na Pomorzu. Najcieplej w województwie wielkopolskim - do 30 kresek. Małopolska do 28 stopni centrum 26 stopni.

W poniedziałek niestety dość mocno się ochłodzi a także nadejdą kolejne opady deszczu.
Po południu na wschodzie aż 30 stopni w centrum 26 stopni a na zachodzie do 16 stopni. We wschodniej Polsce możliwe silniejsze burze.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: Kuba Florczyk, autor PogodaPL

d22xzgy

Podziel się opinią

Share

d22xzgy

d22xzgy
Więcej tematów