Trwa ładowanie...
d2jsds5

Pogoda. Ostrzeżenia przed intensywnym śniegiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy pierwszego stopnia. Synoptycy ostrzegają m.in. przed opadami śniegu, oblodzeniami oraz silnym wiatrem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Alarmy dla 8 województw.
Pogoda. Alarmy dla 8 województw. (PAP)
d2jsds5

Niż Fabian przyniósł nad Polskę chłodny front atmosferyczny. W województwie dolnośląskim obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. "Prognozuje się tam miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu" - czytamy. Na Dolnym Śląsku wydano także alarmy przed silnym wiatrem.

Instytut ostrzega, że w sobotę wiatr może być niebezpieczny również dla mieszkańców województw opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

d2jsds5

Z kolei województwo śląskie i małopolskie oprócz alarmów przed silnymi porywami wiatru obowiązują także te dotyczące śniegu. "Prognozuje się wystąpienie opadów o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 13 cm do 18 cm" - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej cytowany przez RMF FM.

A co czeka nas w niedzielę? Będzie pogodnie

W drugiej połowie weekendu niż znad północnej Skandynawii przemieści się już nad północno-zachodnią Rosję, a związany z nim front atmosferyczny zacznie opuszczać obszar Polski. Wolne "pole” po zatoce niżowej zacznie wypełniać ośrodek wyżowy znad południowych Niemiec. Niestety nadal z północy spływać do nas będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Dopiero po południu do zachodniej Polski zaczną docierać nieco cieplejsze masy powietrza atlantyckiego.

d2jsds5

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

Za sprawą wyżu przez cały dzień prawie w całym kraju będzie pogodnie i słonecznie. Jedynie we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce zapowiada się jeszcze zmienna aura tzn. nieco więcej chmur, a od czasu do czasu słaby, przelotny śnieg.

d2jsds5

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2jsds5

d2jsds5
d2jsds5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów