Trwa ładowanie...
dtxrne6

Australia. 22-latek bohaterem. Ratuje koale z płonącego lasu

Patrick Boyle samodzielnie ruszył do lasu w poszukiwaniu potrzebujących pomocy zwierząt. Do tej pory uratował już około 10 koali. Niestety, drugie tyle znalazł martwych.
Share
O Patricku Boyle pisze teraz większość australijskich mediów.
O Patricku Boyle pisze teraz większość australijskich mediów.Źródło: Instagram.com
dtxrne6

Australia jest sparaliżowana potężnymi pożarami. Media donoszą, że w płomieniach życie straciło już ponad pół miliarda zwierząt.

Internet obiegło teraz zdjęcie Patricka Boyle'a. 22-latek ruszył do akcji w miejscowości Mallacoota w stanie Wiktoria na południowym wschodzie kraju. W tamtejszych lasach eukaliptusowych znalazł już i uratował około 10 koali. - To miejsce jest pełne dzikich zwierząt - podkreśla mężczyzna. Apeluje, by w pomoc włączało się więcej osób. Jego zdaniem, czasami przygarnięcie zwierzaka do swojego ogrodu czy garażu może uratować mu życie i uchronić przed tragiczną śmiercią.

dtxrne6

Pamiętajmy, że mieszkańcy Australii postrzegają zwierzęta nieco inaczej niż np. Polacy. Kangury, które dla nas są uroczymi ssakami, tam traktowane są jak intruzi. Często niszczą uprawy, a na drogach - szczególnie nocą - stanowią ogromne zagrożenie. Patrick Boyle przyznaje, że sam również jest myśliwym. - Jestem łowcą. Ostatnią osobą, której inni spodziewaliby się jako ratunku dla zwierząt - przyznaje. Podkreśla, że mimo to wśród ratujących zwierzaki najczęściej spotyka właśnie myśliwych, rolników i robotników.

Australijczyk ratuje życie kolejnych koali i przenosi je do pobliskich schronisk dla dzikich zwierząt. Jedno ze zdjęć, które krąży teraz w sieci, przedstawia 22-latka właśnie z torbaczem z rodziny koalowatych owiniętym w koc. Aktywiści działający na rzecz zwierząt przyznają, że płomienie pojawiają się nagle i większość koali czy kangurów nie jest w stanie się przed nimi ustrzec.

   Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

Australia. Przerażające filmiki strażaków krążą w sieci

Patrick Boyle widział wiele zwierząt, których nie dało się już uratować. Były martwe. Wszystkie te, które przyniósł do schroniska, przeżyły.

dtxrne6

Najgorsze doniesienia dotyczą prognoz. Temperatury w Australii wciąż przekraczają 40 stopni Celsjusza, a nadzieje na szybką poprawę sytuacji nie są zbyt duże. Istnieje obawa, że Australia bezpowrotnie straciła już kilka gatunków flory i fauny. W sumie kraj stracił już ponad 500 milionów zwierząt - ssaków, ptaków, gadów, a być może całe gatunki.

W sieci pojawiają się kolejne nagrania opublikowane przez strażaków walczących z ogniem. Na filmikach widać, że skala żywiołu jest ogromna. Nie da się jej opisać słowami, a wygląda tak:

Źródło: twitter.com, news.com.au, stuff.co.nz, 7news.com.au

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtxrne6

Podziel się opinią

Share
dtxrne6
dtxrne6
Więcej tematów