Trwa ładowanie...
d3u83zy

Pogoda na 11 listopada i cały długi weekend. Carletto przywieje południowe powietrze. Potem nawet 20 cm śniegu

Pogoda. Sobota będzie jeszcze ciepła. Dostaniemy się pod wpływ niżu o nazwie Carletto, który przyniesie bałkańskie powietrze. Już w niedzielę i w poniedziałek jednak mocno się ochłodzi. W górach może spaść nawet 20 centymetrów śniegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na długi weekend. 11 listopada będzie zimno (WXCharts)
d3u83zy

Pogoda. Już w nocy z piątku na sobotę dostaniemy się pod wpływ niżu o nazwie Carletto, który znad północnych Włoch szybko ruszy na północ i nad ranem znajdzie się nad południowo- zachodnią Polską. Towarzyszyć mu będzie ciepły front atmosferyczny, który "przykrywając” zachodnią Polskę w pasie od woj. zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk przyniesie chmury i opady deszczu.

Pogoda na sobotę

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w sobotę Carletto przemieści się nad województwo zachodniopomorskie i południowy Bałtyk. Front ciepły zdominuje pogodę na Bałtyku. Kolejny, tym razem chłodny front atmosferyczny wtargnie nad zachodnia Polskę i w ciągu dnia przemieści się do centrum. Przyniesie (początkowo w pasie od woj. zachodniopomorskiego po Dolny Śląska, a po południu od woj. pomorskiego po Śląsk) chmury i opady deszczu.

Jednak pomimo wtargnięcia frontu opady nie będą zbyt intensywne, bo w zachodniej i w centralnej Polsce średnio spadnie od 3 do 6 l/m2. Nieco mocniej popada tyko w Zachodniopomorskiem, gdzie spadnie do 15 l/m2. Niestety, wraz z przemieszczaniem się Carletto i wtargnięciem frontu chłodnego w sobotę w całym kraju zacznie wzmagać się wiatr i w porywach powieje do 50 km/h. Jednak w kolejnych dniach (w niedzielę i w poniedziałek) wiatr już osłabnie.

d3u83zy

Pogoda na niedzielę

W niedzielę obszar naszego kraju znajdzie się w zasięgu dwóch ośrodków niżowych: Carletto, który znad woj. zachodniopomorskiego ruszy w drogę przez Bałtyk w kierunku Finlandii oraz drugiego niżu, który znad Bałkanów dotrze nad południowo–wschodnią Polskę.

Oba te niże łączyć będzie aktywny, pofalowany front chłodny, który w centrum i na wschodzie (od woj. pomorskiego i Podlasia po Śląsk i Podkarpacie) przyniesie intensywne opady deszczu, a w Tatrach i w Beskidach opady deszcz ze śniegiem i samego śniegu.

Najintensywniej może popadać w pasie od Mazur i Mazowsza przez woj. łódzkie i świętokrzyskie po Śląsk i Małopolskę. Tam w ciągu dnia spadnie od 15 do 25 l/m2, a na południu Śląska i Małopolski nawet do 40 l/m2. Nie wyklucza się, że w Beskidach i w Tatrach może spaść nawet do 20 centymetrów śniegu. Uważajmy, bo drogi i szlaki górskie będą bardzo śliskie.

W zachodniej Polsce cała niedziela będzie pogodna i w miarę słoneczna.

d3u83zy

Pogoda na 11 listopada

W poniedziałek fronty atmosferyczne już nas opuszczą, a Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Ukrainy, który w całym kraju zapewni nam pogodną i słoneczną aurę.

Pogoda. Temperatura mocno spadnie

O ile jeszcze w sobotę na przeważający obszar Polski z kierunków południowych (znad Bałkanów i Półwyspu Apenińskiego) napływać będzie do nas ciepło i termometry wskażą od 12 do 17 stopni, o tyle nad zachodnią część kraju zacznie już docierać chłodniejsze powietrze atlantyckie. Temperatura spadnie tam do 8 – 11 stopni.

W niedzielę i w poniedziałek po przebudowie pola barycznego z północnego zachodu i z zachodu zaczną napływać chłodne masy powietrza, stąd temperatura "poleci” o kilka stopni w dół. Wahać się będzie od 6 do 10. Nieco cieplej, bo do 14 stopni będzie tylko w niedzielę i to tylko na wschodzie.

d3u83zy

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na przyszły tydzień

Do środy będzie pogodnie z temperaturami od 7 - 9 stopni na zachodzie do 10 – 13 na wschodzie kraju. Od czwartku będziemy królować będzie zmienna aura. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień i od czasu do czasu popada deszcz.

Dodatkowo pod koniec tygodnia zwiększy się prędkość wiatru, a w górach może pojawić się halny. Pomimo, że w drugiej części tygodnia dominować będzie zmienna aura, będzie dość ciepło. Temperatura podskoczy do 14 – 17 st. C.

d3u83zy

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów