Trwa ładowanie...
d43b34z

Pogoda. Nawet minus 18 stopni. IMGW wydało ostrzeżenia przed mrozem

Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym mrozem. W niektórych miejscach temperatura minimalna w nocy może spaść do minus 18 st. C.
Share
Pogoda. Nawet minus 18 stopni. IMGW ostrzega
Pogoda. Nawet minus 18 stopni. IMGW ostrzegaŹródło: PAP
d43b34z

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w sześciu powiatach w województwie małopolskim i śląskim.

Alert pierwszego stopnia przed silnym mrozem na Śląsku dotyczy powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. Według IMGW temperatura minimalna w nocy miejscami wyniesie tam od -17 do -14 st. C, a temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od -3 do -1 st. C. Jak wynika z prognoz, średnia prędkość wiatru będzie się wahać 2 do 7 km/h.

Z kolei w województwie małopolskim ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano dla czterech powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Minimalna temperatura w nocy może spaść nawet do -18 st. C. W dzień najwyższa temperatura będzie wynosić około -2 st. C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 2 do 7 km/h.

d43b34z

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

Nowe obostrzenia? Wiadomo, kiedy padnie decyzja. Rzecznik rządu o szkołach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43b34z

Podziel się opinią

Share
d43b34z
d43b34z
Więcej tematów