Trwa ładowanie...
d20uwz0

Pogoda. Nad Polską szaleje Yulia. Niszczycielski wiatr spowodował wiele szkód

Pogoda. Pozrywane dachy, poprzewracane drzewa, mieszkańcy bez prądu - to efekt wichury, która przechodzi przez Polskę. Tylko od północy strażacy interweniowali już ponad 230 razy. Nadal obowiązują ostrzeżenia IMGW dla kilku województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Strażacy mają pełne ręce roboty
Pogoda. Strażacy mają pełne ręce roboty (PAP)
d20uwz0

Pogoda daje się we znaki. Nadal obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia w województwach południowej i centralnej Polski. Od niedzieli wieczorem cały czas bardzo mocno wieje. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Kliszowie w woj. świętokrzyskim zanotowano poryw wiatru 113 km/h. Cały czas możemy się spodziewać wiatru o prędkości nawet 100 km/h.

imgw
Podziel się

Pogoda. Yulia nad Polską

Jak wyjaśniają dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w związku z wtargnięciem znad Niemiec nad Polskę niewielkiego, ale głębokiego centrum niżowego o nazwie Yulia, na obszarze południowej Polski odnotujemy dość znaczne i szybkie spadki ciśnienia oraz znaczny wzrost prędkości wiatru. Najmocniej wiało w niedzielę wieczorem i w pierwszej części nocy, kiedy to prędkość wiatru w porywach początkowo na południowym -zachodzie, a następnie w całym pasie południowej Polski przekraczała100 km/h. W górach wiało jeszcze mocniej, bo nawet 150 km/h, chwilami dochodząc do 180 km/h.

d20uwz0

W wielu miejscach wichurze towarzyszyły wyładowania atmosferyczne.

Yulia jednak odsunie się nad Ukrainę dopiero w poniedziałek około godziny 10 i wtedy będzie można odczuć znaczny spadek prędkości wiatru.

Pogoda. Zerwany dach hotelu

Na Dolnym Śląsku burza z ulewnym deszczem i wichurą zerwała dach hotelu Rodos w Jaczowie i zniszczyła kilkanaście zaparkowanych samochodów. Jak informuje portal glogow.naszemiasto, blacha dachu spadła na parking i uszkodziła co najmniej 16 samochodów. W tym czasie w hotelu trwała urodzinowa impreza, na którą przyjechało dużo gości. Na szczęście wszyscy byli wewnątrz i nikomu nic się nie stało.

Do innego bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło przed szpitalem w Namysłowie. Jak informuje RMF FM, drzewo przewróciło się na zaparkowane tam samochody.

d20uwz0

Jak informuje "Dziennik Zachodni", wichura sieje spustoszenie w województwie śląskim. W Waleńczowie w powiecie kłobuckim strażacy zabezpieczyli wielorodzinny dom, z którego wiatr zdmuchnął cały dach. Najwięcej interwencji było w powiecie częstochowskim, tarnogórskim i żywieckim. Wyjazdy strażaków dotyczyły głównie powalonych drzew i zniszczonych dachów. Utrudnienia mieli też podróżni. Dużo pociągów było spóźnionych lub odwołanych, między innymi niektóre pociągi Kolei Śląskich.

Także pasażerowie lotniska w Pyrzowicach mogą się spodziewać opóźnionych lub odwołanych lotów.

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20uwz0

Podziel się opinią

Share

d20uwz0

d20uwz0
Więcej tematów