Trwa ładowanie...

Pogoda nad morzem – czasem słońce, czasem deszcz w nadchodzący weekend

Pogoda w nadchodzący weekend zachwyci jedynie w piątek. W niektórych miejscach temperatura osiągnie 30 st. C. Sobota i niedziela przyniosą jednak znacznie gorszą aurę.

Share
Pogoda nad morzem – czasem słońce, czasem deszcz w nadchodzący weekend
Źródło: iStock.com
d2uqchu

Pogoda na piątek 21.09

Pogoda w piątek upłynie pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Najgoręcej będzie we wschodniej części polskiego wybrzeża. Najgoręcej będzie w Gdańsku, gdzie około godziny 15 termometry pokażą nawet 30 st. C. 27 st. C odnotujemy w Krynicy Morskiej. Około 25-27 st. C prognozuje się dla Władysławowa oraz Półwyspu Helskiego. Wysokie temperatury również w rejonie Łeby i Ustki – nawet 28 st. C. Na wysokości 27 st. C zatrzymają się słupki rtęci w Świnoujściu i Kołobrzegu. Tutaj pogoda zacznie się pogarszać wieczorem. Około godziny 18 temperatura spadnie do zaledwie 17 st. C, a aurę za oknem zepsuje padający deszcz. Temperatura odczuwalna na całym wybrzeżu będzie o wiele niższa niż ta, którą wskażą termometry. Winą za to należy obarczyć silny wiatr, którego podmuchy będą znacząco przekraczały 30 km/h.

Pogoda na sobotę 22.09

Pogoda w sobotę może zaskoczyć niskimi temperaturami. Tego dnia najcieplej będzie w Świnoujściu, gdzie odnotujemy 17 st. C. Zaledwie 14-15 st. C wskażą termometry w Ustce i Łebie. Do wychodzenia na spacery z pewnością nie zachęci również padający deszcz. Około 15 st. C zanotujemy we Władysławowie i na Helu. Po nocnych i porannych opadach około godziny 12 zacznie się tu wypogadzać. W Trójmieście będzie około 16 st. C. Deszcz oraz zaledwie 14 st. C to pogoda przewidywana dla Krynicy Morskiej. W sobotę odczucie zimna będzie potęgował bardzo silny wiatr. Podobnie jak w piątek jego prędkość niejednokrotnie przekroczy 30 km/h.

Pogoda na niedzielę 23. 09

Pogoda w niedzielę będzie kontynuacją sobotniej aury. Z tą różnicą, że na zakończenie weekendu będzie nieco mniej deszczu. Ponownie najcieplej będzie w rejonie Świnoujścia. Termometry pokażą tu maksymalnie 16 st. C. Przebywający w tych okolicach będą mogli liczyć na dużo słonecznych chwil. Czym dalej na wschód tym chłodniej. Kołobrzeg 15 st. C. Łeba i Ustka 14 st. C oraz opady deszczu. Linia deszczu zakończy się na Władysławowie. Tutaj słupki rtęci zatrzymają się na wysokości 14 st. C, a padać będzie jedynie rano. Taka sama pogoda będzie panowała również na Helu, a także w Gdańsku i Krynicy Morskiej. Rano będzie pochmurnie i deszczowo, a około godziny 12 zza chmur zacznie wyłaniać się słońce. W niedzielę w wielu miejscach osłabnie również wiatr, jednak jego prędkość i tak będzie sięgała około 25-30 km/h.

d2uqchu

Podziel się opinią

Share
d2uqchu
d2uqchu
Więcej tematów