Pogoda na najbliższy tydzień. "Gorący i burzowy"
W ostatnich dniach w wielu regionach kraju pogoda ulegała nagłym zmianom. W wielu regionach pojawiły się gwałtowne burze, które mogą wystąpić także w czasie rozpoczynającego się tygodnia. Synoptycy informują jednak również o prognozowanych wysokich temperaturach.
Jak informują eksperci Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, w czasie najbliższego tygodnia nastąpi kontynuacja ciepłej pogody. Zgodnie z prognozami, maksymalna temperatura powietrza w tym czasie może nawet przekroczyć 30 st. Celsjusza. Opady deszczu wystąpią lokalnie i będą "punktowe".
Pogoda na cały tydzień. Będzie ciepło
Jak wskazują mapy pogodowe opracowane przez ekspertów CMM IMGW, w rozpoczynającym się tygodniu maksymalne temperatury występujące w Polsce będą przekraczać 20 stopni Celsjusza - w środę 22 maja oraz w weekend mogą jednak lokalnie dobić, a nawet lekko przewyższyć 30 st. C. Wyjątkiem będą jedynie nadmorskie oraz podgórskie miejscowości, gdzie maksymalna temperatura powietrza może być niższa niż 20 stopni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rozpoczynający się tydzień przyniesie również ciepłe noce - termometry w ich trakcie jedynie na Podhalu nie wskażą dwucyfrowych wartości.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL
Pogoda na ten tydzień. Mogą wystąpić burze i opady deszczu
Zgodnie z prognozami CMM IMGW, w rozpoczynającym się tygodniu należy spodziewać się lokalnych opadów deszczu oraz burz. "Przed nami gorący i burzowy tydzień z lokalnymi, punktowymi opadami deszczu" - informują synoptycy za pośrednictwem portalu X.
Ze względu na możliwość wystąpienia wyładowań atmosferycznych, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 stopnia dla całej Polski (na poniedziałek), północno-wschodnich regionów (na wtorek), południa oraz zachodu (na środę) oraz województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego (na czwartek). Jak natomiast informuje serwis Twoja Pogoda, przelotne opady deszczu, którym lokalnie towarzyszyć będą burze. Mają występować w Polsce co najmniej do końca maja.
Źródło: Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, IMGW