Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda na majówkę 2020 r. Będzie deszcz i raczej chłodno, a zaskoczyć może nas też burza

Pogoda na majówkę raczej nie będzie nas rozpieszczać. Będzie padał deszcz w całym kraju, temperatura raczej nie przekroczy 20 stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie może nas spotkać burza.
Share
Pogoda na majówkę 2002 r. Będzie deszcz i raczej chłodno, a zaskoczyć może nas też burza
Pogoda na majówkę 2002 r. Będzie deszcz i raczej chłodno, a zaskoczyć może nas też burzaŹródło: Getty Images
defy3pd

Pogoda na majówkę 2020r. Deszcz w całej Polsce, a lokalnie burze

Początek majówki 2020 zapowiada się raczej pochmurno i deszczowo. Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w piątek, 1 maja będzie też stosunkowo zimo, co temperatura nie przekroczy w całej Polsce 19 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku, a najchłodniej na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry wskażą jedynie ok. 13 stopni. W całej Polsce można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Burze natomiast mogą wystąpić w okolicach Szczecina. Stosunkowo najładniejsza pogoda będzie w zachodniej części kraju, gdzie przez chmury może przedzierać się słońce. Na szczęście nie będzie jednak mocno wiało.

Pogoda na majówkę 2020 r. W sobotę raczej nie będzie poprawy. Nadal deszcz

W sobotę, drugiego dnia trudno spodziewać się poprawy, a pogoda będzie podobna do tej z piątku. Będzie nawet chłodniej, bo w najcieplejszych rejonach kraju, w okolicach Rzeszowa, Lublina i Warszawy, termometry wskażą jedynie ok. 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Jeleniej Górze, bo tylko 11 stopni. Nadal w całym kraju będzie przelotnie padać deszcz, ale tym razem najwięcej przejaśnień można się spodziewać na Mazowszu i Kujawach. Niestety, wiatr będzie silniejszy niż w piątek, co spotęguje wrażenie chłodu.

defy3pd

Zobacz też: Jarosław Gowin marszałkiem Sejmu? Jest reakcja

Pogoda na majówkę 2020 r. W niedzielę lepsza pogoda, ale deszcz nadal będzie padał

Stosunkowo najlepsze warunki atmosferyczne będą w niedzielę, na koniec majówki. Nie znaczy to, niestety, że przestanie padać, ale za to będzie więcej przejaśnień. Nadal będzie jednak chłodno, bo temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od nawet 10 stopniu Celsjusza do maksymalnie 16 stopni. Najchłodniej będzie w Gdańsku, a najcieplej w Katowicach, Opolu i Krakowie. Wiatr najsilniej będzie wiał w rejonie Gdańska, Rzeszowa, Kielc i Katowic prędkością 4-7 m/s.

Nie najlepsze warunku pogodowe podczas majówki 2020 r. nie oznaczają, że nie mamy korzystać ze świeżego powietrza. Cały czas trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach wynikających z epidemii koronawirusa w Polsce.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

defy3pd

Podziel się opinią

Share
defy3pd
defy3pd
Więcej tematów