Jeden dzień będzie dosłownie fatalny. Mamy prognozę na długi weekend
Jaka będzie pogoda w długi weekend sierpniowy? W czwartek i piątek (15/16 sierpnia) możliwe przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie burze. W piątek Polska będzie podzielona na dwie strefy. W jednej będzie gorąco, w drugiej znacznie chłodniej.
W niedzielę 11 sierpnia w Polsce temperatura będzie wynosić od 22 st. C. na północy i w obszarach podgórskich Tatr, około 25 st. C. w centrum do 27 st. C., 28 st. C. na południu i wschodzie. Chłodniej będzie nad morzem, gdzie będzie 20 st. C.
A jaka będzie pogoda w następne dni? Wiele osób interesuje się szczególnie długim weekendem sierpniowym, który zaczyna się już w czwartek 15 sierpnia. Tego dnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia NMP, dlatego jest to dzień wolny od pracy. Wystarczy wziąć urlop w piątek i można się cieszyć czterema dniami wolnymi pod rząd.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak prognozuje IMGW, w czwartek i piątek (15/16 sierpnia) w całej Polsce możliwe jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie burze. Temperatura maksymalna ma wynieść od 24 do 28 st. C. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
Ja podaje portal Ventusky, w piątek 16 sierpnia temperatury w Polsce będą bardzo się różnić. W południowo-wschodniej części Polski będzie gorąco, aż do 32 st. C. W północnej i zachodniej Polsce będzie znacznie chłodniej, nawet 20 st. C.
W sobotę 17 sierpnia zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna w pasie od Warmii i Mazur, przez Kaszuby po Dolny Śląsk od 17 do 22 st. C, około 26 st. C w centrum do 30 st. C. lokalnie na południowym wschodzie i wschodzie.
Najgorzej zapowiada się niedziela 18 sierpnia. Tego dnia ciepło będzie jedynie na południowo-wschodnich krańcach Polski, gdzie ma być do 25 st. C. Bardzo nieprzyjemnie ma być w centralnej i zachodniej części Polski, gdzie ma być zaledwie około 14 st. C.
Czytaj także:
Źródło: IMGW, Ventusky