Trwa ładowanie...

Pogoda. Kiedy przyjdzie wiosna? Przed nami jeszcze mały atak zimy

Po zimnym tygodniu lekkie ocieplenie spodziewane jest w pierwszy dzień wiosny. Na dwucyfrowe temperatury przyjedzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Wyraźna poprawa w pogodzie może nadejść dopiero w okolicach Wielkanocy.

Share
Pogoda. Kiedy przyjedzie wiosna?
Pogoda. Kiedy przyjedzie wiosna?Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d1htrwt

Jak wynika z pogody długoterminowej, przed nami jeszcze "mały atak" zimy. Synoptycy zapowiadają nawet duże mrozy. Kiedy zatem możemy spodziewać się nadejścia wiosny?

Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedział w rozmowie z WP, że po chłodnym, miejscami mroźnym i wietrznym tygodniu, ocieplenia można podziewać się w okolicach przyszłej niedzieli, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Jednak wciąż będą utrzymywać się jednocyfrowe temperatury.

- Po mroźnym tygodniu temperatury mogą wzrosnąć do ok. 5-6 st. C. Na razie wciąż jednak nie widać wiosny z temperaturą po 12-15 stopni – powiedział Walijewski. Zaznaczył przy tym, że najwyższą sprawdzalność mają prognozy na dwie najbliższe doby.

Gigantyczne naleśniki z Syberii. Rosjanie ustanowili nowy rekord

- Później, od trzeciego do siódmego dnia sprawdzalność wynosi ok. 70-75 proc. w zależności od pory roku. Natomiast powyżej siedmiu dni sprawdzalność jest już słaba - podkreślił synoptyk.

d1htrwt

Dodał jednak, że meteorolodzy wykonują też "modele długoterminowe", które sięgają w swych prognozach znacznie dalej w przyszłość.

- Według modeli dzisiaj, czyli niecałe trzy tygodnie przed świętami wychodzi na to, że jednak wiosna w Wielkanoc będzie. Temperatury mogą być dwucyfrowe w dzień, maksymalne wartości to 13-15 stopni Celsiusza. W nocy temperatura może być lekko ujemna, ale tylko na obszarach podgórskich – przekazał synoptyk.

Zaznaczył jednocześnie, że sytuacja w pogodzie jest bardzo dynamiczna i również przewidywania modeli mogą jeszcze ulec zmianie.

Przeczytaj także:

d1htrwt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1htrwt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1htrwt
d1htrwt
Więcej tematów