Trwa ładowanie...

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w dużej części Polski

Pogoda zmienia się. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nadchodzącym załamaniem pogody i silnymi wiatrami w wielu miejscach kraju.
Share
Pogoda. IMGW: ostrzega przed silnym wiatrem na północy i południu Polski
Pogoda. IMGW: ostrzega przed silnym wiatrem na północy i południu PolskiŹródło: WP, Fot: Łukasz Kuczera
d1ydss3

W dniach 28-29 grudnia mieszkańcy wielu regionów Polski mogą spodziewać się silnego wiatru, który w porywach może dochodzić do 85 km/h.

Silne wiatry spodziewane są we wszystkich powiatach województw północnych. Wiać będzie w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, a także w części woj. podlaskiego. Prognozowana średnia prędkość wiatru wynosi od 25 km/h do 40 km/h, natomiast w porywach do 75 km/h z południowego wschodu.

Pogoda w 2020 roku. Przerażające skutki zmian klimatu

Ponadto silniejszych wiatrów można spodziewać się w południowych powiatach na Podkarpaciu, w Małopolsce, i na Dolnym Śląsku. Tu średnia prędkości wyniesie od 35 km/h do 45 km/h, a w porywach do 85 km/h z południa.

Pogoda. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

IMGW wydało także ostrzeżenie 1. stopnia. Oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ydss3

Podziel się opinią

Share
d1ydss3
d1ydss3
Więcej tematów