Pogoda długoterminowa. Wrzesień przyniesie jeszcze upały?
Za oknem od kilkunastu dni pogoda przypomina jesień. Czy we wrześniu możemy spodziewać się jeszcze wyższych temperatur? Na częściowe ocieplenie przyjdzie nam niestety jeszcze chwilę poczekać.
Pogoda w ostatnie dni sierpnia może nas rozczarować. - Ostatni weekend wakacji, w porównaniu z przeciętną pogodą końca sierpnia, będzie niezbyt ciepły i wielu miejscach deszczowy - powiedział w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.
Niewykluczone są również przelotne burze, które szczególnie mogą się pojawić w zachodniej i południowej części kraju. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie temperatura wskaże około 14 st., najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie można spodziewać się 18 st. Celsjusza.
Początek września nie zapowiada się niestety lepiej. Końcówka tego lata będzie wyjątkowa zimna. Jak informuje portal fanipogody.pl, na wschód od naszego kraju nocami temperatura może spać nawet w okolice 0 stopni. W niektórych miejscach możemy spodziewać się więc przymrozków.
Do Polski chłodniejsze masy powietrza mają dotrzeć już 1 września. Ochłodzenia powinniśmy się spodziewać przez kolejne dni. Temperatury w ciągu dnia będą oscylować w okolicach 15 st. W nocy słupki rtęci spadać będą poniżej 10 st., a na północnym wschodzie nawet poniżej 5 st. Celsjusza.
Przymrozki prognozowane są także na obszarach górskich. Przekonać mogli się o tym niektórzy turyści. W sobotę w najwyższych partiach Tatr pojawił się już śnieg. - Odradzamy wyjść w partie szczytowe Tatr, gdzie zwłaszcza po stronie północnej, w miejscach zacienionych, zalega śnieg i występują oblodzenia. Zalecamy wybór niżej położonych szlaków - apelują ratownicy z TOPR.
Pogoda na wrzesień. Będzie jeszcze cieplej?
O ile pierwsze dni września będą chłodniejsze, częściowego ocieplenia możemy spodziewać się w drugiej części miesiąca.
Jak zapowiadają synoptycy z portalu fanipogody.pl, cieplej może się zrobić szczególnie na zachodzie i południu kraju. W tych regionach termometry mogą pokazać nawet ok. 20 st. Celsjusza.