Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa. Synoptycy zapowiadają dużo burz i opady deszczu

Pogoda w najbliższych dniach będzie się zmieniać. Według prognoz długoterminowych czekają nas chłodne dni, burze, a później znów upały. Spodziewać należy się również opadów deszczu. Nie jest to więc najlepsza pogoda dla osób, które w najbliższym czasie planowały urlop w Polsce.

Share
Pogoda długoterminowa
Pogoda długoterminowa Źródło: WXCHARTS
d1q4ckr

Po słonecznym i ciepłym weekendzie w Polsce w najbliższych dniach należy się spodziewać licznych burz, nawałnic, a także opadów gradu.

W ostatnich dniach lipca niebezpieczne zjawiska atmosferyczne nie dadzą o sobie zapomnieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w związku z wysoką temperaturą i burzami.

Taka pogoda nie potrwa jednak długo. Jak przekazał serwis fanipogody.pl, zmiana aury nastąpi już na przełomie lipca i sierpnia.

d1q4ckr

Zobacz też: Wakacje bez lampionów. Nadmorska miejscowość mówi "dość"

Pogoda długoterminowa. Nadciąga ochłodzenie

Do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. Najdłużej wysokie temperatury utrzymają się na wschodzie kraju. Jak dodał serwis, burze najczęściej pojawiać się będą na południu, w centrum oraz na wschodzie Polski.

W całym kraju spanie temperatura. Od 1 do 6 sierpnia na termometrach zobaczymy od 18 do 25 stopni Celsjusza. Noce będą jeszcze chłodniejsze. Najzimniej będzie na zachodzie kraju oraz nad morzem.

d1q4ckr

Cieplej będzie dopiero na przełomie pierwszej i drugiej dekady sierpnia. W tym okresie będą pojawiać się gorące i upalne dni. Będą to jednak wartości lekko poniżej normy wieloletniej.

Oprócz tego od 1 do 8 sierpnia należy spodziewać się chmur i opadów deszczu. Portal fanipogody.pl przestrzega także w tym okresie przed burzami. Jednak te zjawiska mają być mniej intensywne w porównaniu do tych, które wystąpiły w Polsce w lipcu.

W drugiej dekadzie sierpnia od 8 do 15 sierpnia na mapie meteorolodzy dostrzegają ujemną anomalię temperatury w naszym kraju. Wtedy też najcieplej ma być na południu i wschodzie Polski. Tam najwięcej gorących dni.

Temperatura na koniec sierpnia ma być powyżej wieloletniej normy. Ostatnie dni tego miesiąca mają być bardzo ciepłe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1q4ckr

Podziel się opinią

Share
d1q4ckr
d1q4ckr
Więcej tematów