Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Upalne dwa tygodnie. Temperatura jak w wakacje. Potem mocne ochłodzenie

Pogoda we wrześniu będzie nas rozpieszczać. Nadchodzi układ omega, który odpowiada za wysokie temperatury. Termometry pokażą nawet 30 stopni. Wyjątkowo ciepło będzie jeszcze w kolejny weekend. Potem temperatura spadnie.
Share
Pogoda na wrzesień. Będzie upalnie (fot. Wxcharts)
Pogoda na wrzesień. Będzie upalnie (fot. Wxcharts)
ddqzoi8

Pogoda w najbliższych tygodniach jeszcze przypomni nam wakacje. Według prognozy długoterminowej na kolejne dwa tygodnie września na portalu fanipogody.pl, do Polski dociera potężny układ omega. Spowoduje, że czekają nas upał i burze, choć synoptycy podkreślają, że prognozy na tak odległy okres należy traktować z pewną dozą niepewności.

Pogoda na piątek

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje wyż z centrami nad Atlantykiem i pograniczem Ukrainy i Białorusi. Polska jest w jego zasięgu. Napływa polarne, morskie powietrze, na północy kraju chłodniejsze, na południu cieplejsze.

ddqzoi8

W piątek na południu kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze, a także w górach, umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Nad samym morzem, a także w górach, po południu możliwy jest słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna będzie oscylować od 16 st. na północnym wschodzie, około 18 st. nad morzem do 22 st. na południu.

Pogoda na weekend

Pogoda na weekend zapowiada się wspaniale. W sobotę na ogół zachmurzenie będzie małe, jedynie nad samym morzem okresami wzrastające do umiarkowanego. Termometry pokażą od 20 st. na Suwalszczyźnie, około 24 st., 25 st. w centrum i na południowym wschodzie do 27 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, na północy także umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

 Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Pogoda w niedzielę będzie wyglądać podobnie. Temperatury cały czas będą wysokie. Tylko na północy Polski spadnie poniżej 20 stopni.

 Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Pogoda na wrzesień

Jak prognozują synoptycy portalu fanipogody.pl, widoczny układ omega przyczyni się do wystąpienia wysokich temperatur jak na wrzesień. Poranki i wieczory będą już oczywiście wyraźnie chłodne, ale w ciągu dnia temperatura będzie się mocno rozkręcać. Nie zabraknie słońca. U wybrzeży Europy Zachodniej znajdą się w najbliższym czasie niże, które we współpracy z wyżem sprowadzą do Polski ciepłe masy powietrza z południa.

ddqzoi8

Szczególnie gorąco będzie w środę. Wówczas temperatura poszybuje nawet do 30 stopni, a w niektórych miejscach w kraju może je nawet przekroczyć.

 Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Wszystko wskazuje na to, że wysokie temperatury utrzymają się jeszcze do końca przyszłego tygodnia. Po tym czasie natomiast nastąpi już ochłodzenie. Po 20 września termometry zaczną pokazywać coraz częściej poniżej 20 stopni.

W tym czasie możemy się też spodziewać przejścia frontu burzowego.

ddqzoi8

Źródło: WP/PAP

"Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński wygra z Rydzykiem? W tle "strumień pieniędzy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddqzoi8

Podziel się opinią

Share
ddqzoi8
ddqzoi8
Więcej tematów