Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Będzie gorąco? Czeka nas deszczowe lato?

Mimo najzimniejszego od 30 lata maja, lato w Polsce ma być bardzo ciepłe. Takie są prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Modele pogodowe pokazują, że od czerwca do sierpnia średnia temperatura powietrza w Polsce będzie powyżej normy. Spodziewane są także opady.
Share
Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Lato będzie gorące czy chłodne?
Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Lato będzie gorące czy chłodne?Źródło: Pixabay
d2erdfc

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że prognozy są obarczone ryzykiem błędu. Po zimnym maju, wreszcie pojawiły się jednak optymistyczne informacje, że tegoroczne lato wcale nie musi być chłodne. Wręcz przeciwnie.

Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Ciepły już czerwiec

Czerwiec na przeważającej części naszego kraju rozpoczął się od temperatur w okolicach 20 stopni Celsjusza. Pod koniec kolejnego tygodnia temperatura znacznie powędruje jednak w górę. Mogą wystąpić pierwsze w tym roku upały. Łącznie, w całym czerwcu średnia temperatura powietrza może być wyższa od normy. Opady mają być w normie, z wyjątkiem Mazowsza i Polesia, gdzie częściej trzeba spodziewać się deszczu.

d2erdfc

Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Lipiec nadal ciepły, ale bardziej deszczowy

Niemal co roku lipiec jest jednym z najbardziej deszczowych miesięcy. W tym roku opady w lipcu mają być w normie, czyli trzeba spodziewać się co najmniej kilku deszczowych dni. Nie zabraknie burz, które w rejonach górskich mogą spowodować wzrost poziomu wody w rzekach. Będzie ciepło. Średnia temperatura ma być bliska miesięcznej normy lub trochę ją przekraczać.

Pogoda długoterminowa na wakacje 2020. Gorący sierpień

Jeśli ktoś planuje urlop w tym roku na sierpień, to pierwsze prognozy pokazują, że będzie to trafna decyzja. Ma być ciepło, w niektóre dni nawet gorąco, ponieważ średnia temperatura może przekroczyć normę miesięczną. Deszczu nie będzie wiele. W niektórych rejonach, np w południowej Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz lokalnie na Polesiu i Wyżnie Lubelskiej miesięczna suma opadów może być nawet poniżej normy.

d2erdfc

Źródło: imgw.pl

Zobacz wideo: Łukasz Szumowski "kryształowy" jak Marian Banaś? Jarosław Gowin komentuje

d2erdfc

Podziel się opinią

Share
d2erdfc
d2erdfc
Więcej tematów