Trwa ładowanie...
d3720p1

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Włoch. Zawalił się kawałek autostrady z Turynu do Savony

Z powodu ulewnych deszczy we Włoszech zawalił się 30-metrowy odcinek autostrady A6 z Turynu do Savony. Ratownicy przeszukiwali okolicę w poszukiwaniu potencjalnych ofiar. W niektórych regionach kraju pada od dwóch dni bez przerwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy. Zawalił się fragment autostrady A6 z Turynu do Savony
Włochy. Zawalił się fragment autostrady A6 z Turynu do Savony (PAP, Fot: VIGILI DEL FUOCO)
d3720p1

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Włoch. Wenecja dopiero co uporała się z ogromnymi powodziami. Teraz ulewne deszcze, z którymi północno zachodnia Italia zmaga się od kilku dni, doprowadziły do zawalenia się 30-metrowego fragmentu autostrady A6 z Turynu do Savony - informuje agencja "Associated Press".

Most mógł runąć, bo osunęła się ziemia na nasiąkniętym deszczem zboczu. Władze nie podały jeszcze, czy w momencie katastrofy na odcinku autostrady znajdowały się samochody. Ratownicy przeszukiwali okolicę w poszukiwaniu potencjalnych ofiar. Na razie nie ma informacji o stratach w ludziach. Ze względów bezpieczeństwa droga w przeciwnym kierunku została zablokowana.

d3720p1

W niektórych regionach Ligurii i Piemontu obowiązuje najwyższy, czerwony stopień alarmowy. W pewnych miejscach deszcz padał prawie codziennie przez dwa dni. Przez osuwiska i lawiny błotne blokowane są drogi, przez co wielu mieszkańców jest odciętych od świata.

Z powodu powodzi w Turynie odwołano maraton. Na północy Włoch rzeka Bormida porwała kobietę. W Ligurii z domów ewakuowanych zostało 150 osób. W Lecce zamknięto parki i cmentarze w obawie przed tym, że zniszczone przez burzę drzewa mogą uderzyć w ludzi. Zdarzało się, że przez wodę ludzie byli uwięzieni w swoich samochodach.

Burzliwe obrady. Jacek Protasiewicz wypomina przeszłość kandydatowi PiS

Źródło: "Associated Press"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3720p1

Podziel się opinią

Share

d3720p1

d3720p1
Więcej tematów