Trwa ładowanie...
d2tjpup

"Podziel się posiłkiem" z dziećmi

Każdy możes pomóc głodującym dzieciom w Polsce. Dziś w wybranych supermarketach w 130 miejscowościach w Polsce, blisko 10 tysięcy wolontariuszy zbiera żywność, która trafi do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.

Share
d2tjpup

Akcję zainicjowały Polska Akcja Humanitarna oraz firma Danone. Jest to już druga edycja programu "Podziel się posiłkiem". Przebieg zbiórki w tym roku koordynuje ponad dwadzieścia Banków Żywności.

Wolontariusze zachęcają do dodatkowych zakupów artykułów spożywczych. W szczególności: mleka, cukru, mąki, płatków śniadaniowych i odżywek dla dzieci. W zeszłym roku udało zebrać przez trzy dni 300 ton żywności. Teraz liczymy na przynajmniej 100 ton, ponieważ akcja trwa tylko jeden dzień - powiedzieli wolontariusze, którzy włączyli się w zbiórkę.

W roku 2003 program "Podziel sie posiłkiem" pozwolił ufundować prawie 400 tys. gorących posiłków dla dzieci w siedemdziesięciu sześciu szkołach w kraju. Lista sklepów, w których dziś jest zorganizowana zbiórka znajduje się na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl. Organizatorzy podkreślają, że 23 października to nie tylko zbiórka, to przede wszystkim Dzień "Podziel się posiłkiem", podczas którego Banki Żywności i organizacje partnerskie zwracają uwagę na konieczność dzielenia się z biednymi.

d2tjpup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tjpup
Więcej tematów