Trwa ładowanie...
Podziękowania dla Polski prosto z Nepalu. Sukces akcji WP i PAH

Podziękowania dla Polski prosto z Nepalu. Sukces akcji WP i PAH

17 czerwca w najbardziej poszkodowanym przez trzęsienie ziemi dystrykcie Dhading w Nepalu została otwarta zniszczona przez żywioł szkoła. Dziennikarze WP towarzyszyli Polskiej Akcji Humanitarnej podczas oficjalnej uroczystości. Budynek odbudowaliśmy w ramach akcji #logujemysiedlanepalu.
Share
d47xhgs

W południe 25 kwietnia 2015 roku Nepal nawiedziły dwa potężne trzęsienia ziemi. W ich wyniku zginęło niemal 9 tysięcy osób, a ponad 20 tysięcy zostało rannych. Kataklizm wpłynął na życie około 2,3 miliona rodzin.

W całym kraju ponad milion dzieci nie mogło wrócić do zniszczonych szkół. Niedługo po tragedii Wirtualna Polska postanowiła zaangażować się w pomoc dla Nepalczyków.

d47xhgs

W sierpniu 2015 roku dzięki Użytkownikom WP Poczty zebraliśmy 120 tys. zł. Kwota, która wydaje się niewielka w polskich realiach, w Nepalu pozwoliła nam nie tylko odbudować mury szkoły podstawowej w Salmetar w dystrykcie Dhading, ale przede wszystkim dać nadzieję. W kraju, w którym 47 proc. obywateli nie potrafi czytać i pisać, edukacja to szansa na rozwój i lepsze życie. Dzięki szkole, dzieci mogą uniknąć takich zagrożeń, jak przedwczesne małżeństwa, prace przymusowe i handel ludźmi.

Dziękujemy wszystkim, którzy logowali się w ramach akcji do WP Poczty oraz tym, którzy bezpośrednio wpłacali pieniądze na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

O założeniach Wirtualnej Polskiej Polskiej Akcji Humanitarnej #logujemysiedlanepalu pisaliśmy TUTAJ.

d47xhgs

Podziel się opinią

Share
d47xhgs
d47xhgs
Więcej tematów