ycipk-39kwbl

Podtopienia i ostrzeżenia IMGW. Najgorzej w 3 województwach

Lubelskie, mazowieckie i dolnośląskie to województwa, w których obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy podkreślają jednak, że niedziela w większości kraju ma być pogodna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podtopienia i powodzie. Wisła wylała na bulwary w Krakowie, ale woda powoli opada.
Podtopienia i powodzie. Wisła wylała na bulwary w Krakowie, ale woda powoli opada. (East News)
ycipk-39kwbl

W województwie lubelskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia, na Dolnym Śląsku - drugiego, a na Mazowszu - pierwszego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że poziom wód w tych częściach kraju może stanowić zagrożenie.

Modele pogodowe wskazują jednak, że niedziela nad Polską będzie pogodna i dość ciepła. Przelotne opady przejdą tylko na Pomorzu i Lubelszczyźnie. Na Podkarpaciu możliwe przelotne burze.

Termometry pokażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 23 st. C na Podkarpaciu.

ycipk-39kwbl

Fala wezbraniowa na Wiśle

Chociaż sytuacja powoli się stabilizuje, strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej wciąż ciężko pracują m.in. w woj. podkarpackim. W niedzielę przechodzi tam fala wezbraniowa na Wiśle. We wtorek fala ma dojść do Warszawy.

Służby wypompowują wodę z zalanych piwnic, budynków i posesji. Cały czas trwa również udrażnianie przepustów drogowych oraz umacnianie wałów przeciwpowodziowych.

Jak poinformował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie "w ciągu ubiegłej doby nie odnotowano opadów deszczu na terenie woj. podkarpackiego", a sytuacja hydrologiczna - z wyjątkiem Wisły - stabilizuje się.

ycipk-39kwbl

Alarm przeciwpowodziowy wciąż obowiązuje w gminach Dębica, Wadowice Górne, Bojanów oraz w gminie Grębów.

"Straż Pożarna, Policja i Wojska Obrony Terytorialnej są wszędzie tam, gdzie są potrzebne" – zapewnił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39kwbl
ycipk-39kwbl