Trwa ładowanie...
d2j1ciw

Podsłuchy i inwigilacja będą bardzo długie

• PiS chce zwiększyć uprawnienia policji i służb specjalnych do podsłuchów i inwigilowania internetu - pisze "Gazeta Wyborcza"
• Powołuje się przy tym na zagrożenie terrorystyczne
• Kontrola będzie mogła trwać 18 miesięcy
• Projekt PiS pokrywa się z dokumentem złożonym przez senatorów PO
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podsłuchy i inwigilacja będą bardzo długie
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d2j1ciw

Projekt nowelizacji został opublikowany na stronach internetowych Sejmu w zeszłym tygodniu. Dokument dotyczy policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Żandarmerii Wojskowej, straży granicznej, służby celnej, kontroli skarbowej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Agencji Wywiadu i Służby Wywiadu Wojskowego - wylicza "Gazeta Wyborcza". Dodaje, że projekt PiS pokrywa się z dokumentem złożonym przez senatorów PO złożonym przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.

Dziennik podkreśla, że wszystkie te instytucje poza służbą celną mają mieć prawo do stosowania kontroli operacyjnej za zgodą sądu aż do 18 miesięcy. W przypadku ABW i SKW, tak jak jest to obecnie, w "uzasadnionych sytuacjach" kontrole będą mogły trwać dłużej. PiS tłumaczy, że proponowane w projekcie rozwiązania są "niezbędne w perspektywie bieżących zagrożeń bezpieczeństwa". Wśród nich wymienia chociażby zagrożenia terrorystyczne.

Dziennik podkreśla, że "przy okazji nowelizacji PiS przemyca rozszerzenie niektórych uprawnień służb specjalnych".

d2j1ciw

Podziel się opinią

Share
d2j1ciw
d2j1ciw
Więcej tematów