Trwa ładowanie...

Podpalił muzułmankę na ulicy w Nowym Jorku. Policja publikuje nagranie

• Amerykańska policja poszukuje sprawcy ataku na muzułmankę • Opublikowano nagranie z mężczyzną, który na ulicy podpalił 35-latkę • Kobieta to brytyjską turystką ubraną w tradycyjny muzułmański strój • Do zdarzenia doszło na Piątej Alei w Nowym Jorku
Share
Podpalił muzułmankę na ulicy w Nowym Jorku. Policja publikuje nagranie
Źródło: YouTube/NYPD
d2oym9u

Do zdarzenia doszło wieczorem w minioną sobotę. 35-letnia turystka ze Szkocji zawiadomiła policję o incydencie, do którego doszło na Manhattanie. Z jej relacji wynikało, że idąc chodnikiem w pewnym momencie poczuła nagłe ciepło na lewym ramieniu, a następnie zobaczyła na swoim ubraniu ogień. Brytyjka dłonią ugasiła płonącą odzież, jednocześnie zauważając, że obok niej stoi mężczyzna z zapalniczką w ręku. Następnie napastnik oddalił się.

35-latka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń i nie potrzebowała pomocy medycznej. Jednak zawiadomiona o zdarzeniu policja wszczęła postępowanie w kierunku przestępstwa popełnionego na tle nienawiści.

Do tej pory mężczyzny nie udało się ująć. Policja prosi o pomoc świadków zdarzenia. Jednocześnie opublikowano wideo, na którym widać, jak napastnik po incydencie oddala się z miejsca zdarzenia. Nie ujawniono fragmentu, na którym dochodzi do ataku.

Jak podało BBC, kobieta to dentystka z Glasgow, w dokumentach opisująca siebie jako Szkotka.

d2oym9u

Podziel się opinią

Share
d2oym9u
d2oym9u
Więcej tematów