Trwa ładowanie...
d3z4pai

Podpalenie ośrodka dla uchodźców w Norwegii. Zatrzymano trzeciego podejrzanego

Sprawa z 2015 roku może w końcu mieć swój finał. W Bytomiu zatrzymano bowiem trzeciego podejrzanego o podpalenie hotelu, który miał służyć za ośrodek dla uchodźców, w Lindås. 40-latek spodziewał się aresztowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano trzecią osobę ws. podpalenia ośrodka dla uchodźców, do którego doszło zimą 2015 roku
Zatrzymano trzecią osobę ws. podpalenia ośrodka dla uchodźców, do którego doszło zimą 2015 roku (AFP, Fot: Pierre-Henry Deshayes)
d3z4pai

Na ekstradycję do Norwegii czeka 40-letni mieszkaniec Bytomia. Wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania, bo jest zamieszany w sprawę podpalenia hotelu przeznaczonego dla uchodźców. Grozi mu nawet 21 lat więzienia - podaje onet.pl.

Jego zatrzymanie kryminalnym z Bytomia zlecili Norwedzy. Nakaz aresztowania wpłynął do Polski 14 sierpnia. Tego samego dnia podejrzany został zatrzymany. Jak poinformowali funkcjonariusze, podczas aresztowania w mieszkaniu przy ul. Oświęcimskiej mężczyzna nie stawiał oporu.

- 40 letni mieszkaniec Bytomia podejrzany jest o doprowadzenie do podpalenia. Prawdopodobnie z dwoma innymi sprawcami umieścił materiał łatwopalny, w tym benzynę, w pomieszczeniach hotelu Lune Huler, na terenie Norwegii - powiedziała Justyna Serwińska z komendy policji w Bytomiu.

d3z4pai

- Spodziewał się zatrzymania, bo czynności w tej sprawie były już prowadzone – dodała.

Zobacz też: Czy uchodźcy mogą czuć się w Polsce bezpiecznie?

Sprawa podpalenia hotelu

Przypomnijmy, że do podpalenia hotelu przeznaczonego jako ośrodek dla 40 osób ubiegających się o azyl doszło w grudniu 2015 r. Nikomu nic się nie stało.

Wcześniej w sprawie zatrzymano dwóch Polaków, braci z Polski. 35- i 36-latek zostali oskarżeni m.in. o umyślną próbę zabójstwa i podpalenie. Miała kierować nimi niechęć do uchodźców.

Źródło: onet.pl/WP

d3z4pai

Podziel się opinią

Share
d3z4pai
d3z4pai
Więcej tematów