Trwa ładowanie...
d1lbbvn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podlaskie: Zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu

• Zakończyły się niedzielne wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego
• Lokale wyborcze czynne były w godz. 7-21
• Według delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku, głosowanie przebiegło bez zakłóceń
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podlaskie: Zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d1lbbvn

Okręg wyborczy nr 59 obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Wybory uzupełniające były tam konieczne, bo wybrany na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.

O mandat ubiegało się sześć osób: Anna Maria Anders (kandydatka PiS), Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki - zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel" oraz Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

d1lbbvn

Z tego grona w wyborach w październiku 2015 roku startował jedynie Mieczysław Bagiński; uzyskał wówczas drugi wynik.

Nad przebiegiem wyborów czuwa Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku i to ona będzie podawała wynik tych wyborów. Zanim go ustali i poda do publicznej wiadomości, nie tylko do jej systemu muszą trafić - drogą elektroniczną - dane z 385 komisji obwodowych, ale muszą też zostać do Białegostoku przywiezione - i tam zweryfikowane pod względem formalnym - protokoły zakończenia głosowania w tych wszystkich obwodowych komisji wyborczych.

Uprawnionych do głosowania było w okręgu nr 59 blisko 384,2 tys. osób. Jesienią frekwencja wyborcza wyniosła tam 42,8 proc.

Zobacz również: Incydent na spotkaniu z Anną Marią Anders. PiS oburzone

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów