Trwa ładowanie...
db1hwqx

Podlaskie – z energią w przyszłość!

Dobra izolacja ścian, podłóg i dachów, szczelne okna i drzwi, nowoczesne systemy grzewcze, korzystanie z odnawialnych źródeł energii – te i inne czynniki, traktowane kompleksowo, składają się na poprawę efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (szkołach, szpitalach, urzędach itd.), a także w mieszkaniach komunalnych. A lepsza efektywność energetyczna to oszczędność energii, czystsze powietrze oraz niższe rachunki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podlaskie – z energią w przyszłość!
(Materiały prasowe)
db1hwqx

Głęboka modernizacja i audyty energetyczne

Wzorem wysokorozwiniętych krajów europejskich Polska prowadzi działania nastawione na poprawę efektywności energetycznej. Dlatego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłoszony został konkurs z poddziałania 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym w budownictwie komunalnym. Na co można otrzymać dofinansowanie? Na projekty dotyczące tzw. głębokiej, czyli kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i komunalnych budynków mieszkalnych oraz na audyty energetyczne dla sektora publicznego. Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja energetyczna obejmuje modernizację przegród zewnętrznych budynków, wymianę wyposażenia na energooszczędne oraz przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła.

Szansa nie tylko dla samorządów

db1hwqx

Konkurs adresowany jest do podmiotów zarządzających nieruchomościami, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne, do jednostek samorządu terytorialnego, ich związków i stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego posiadających osobowość prawną, jak również podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia (z wyłączeniem towarzystw budownictwa społecznego). Wnioski konkursowe mogą składać również podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych, a także kościoły i związki wyznaniowe i organizacje pozarządowe. Budżet konkursu to 80 milionów złotych. Można wiele zyskać i wiele dobrego zrobić. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia tego roku.

   Materiały prasowe

Bądź eko i korzystaj z urządzeń o wysokiej klasie energatycznej. Zniżki na sprzęty RTV, AGD znajdziesz na stronie media expert kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów